Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jak przygotować ogródek na wiosnę?

nawóz na wiosnę

Wiosna zbliża się wielkimi krokami – przynajmniej ta odczuwalna i zauważalna, bo ta kalendarzowa już się rozgościła. To najwyższy moment, aby zacząć myśleć nad przygotowaniem swojego ogródka – zarówno tego domowego, jak i tego na zewnątrz, jeśli takowy posiadamy. Jeśli zastanawiasz się więc, jak przygotować ogródek na wiosnę i czym go nawozić, to dobrze trafiłeś. Czytaj dalej!

Czym nawozić ogród na wiosnę?

Obecnie wszędzie dookoła, zarówno w sklepach, jak i często o dziwo także na straganach warzywnych, mamy do czynienia z żywnością konserwowaną, chemiczną i sztuczną. Nie ma się co oszukiwać, że takie owoce, warzywa, czy zioła, nie wpływają tak pozytywnie na nasz organizm, jakby się mogło wydawać. To jeden z głównych argumentów za posiadaniem własnego, chociażby małego ogródka z naturalnymi dobrociami!

Ogrom satysfakcji, jak i korzyści dla zdrowia, jakie za tym idą, są nieocenione, dlatego warto spróbować swoich ogrodniczych sił! Najlepszy nawóz, jaki można zastosować w swoim ogródku warzywnym, to nawóz organiczny/ekologiczny/naturalny. Do tego typu nawozów zaliczamy kompost, obornik, czy coraz bardziej popularny biohumus. Jeżeli chodzi konkretnie o nawożenie wiosną, to powinniśmy zrezygnować na ten moment z nawożenia ziemi obornikiem, ponieważ jest on zbyt mocny – zostawmy go na późniejszy etap, a wiosną zacznijmy od lżejszego kompostu i biohumusu. Kompost można kupić w sklepie, ale jeszcze lepiej (i w dodatku oszczędniej) będzie przygotować go samemu. W tym celu znajdź w swoim ogrodzie miejsce, w którym ustawisz kompostownik i będziesz gromadzić w nim bioodpady, które produkujesz na co dzień.

Głównym celem nawożenia roślin wiosną jest zapewnienie im jak najlepszych warunków rozwoju oraz niezbędnych składników mineralnych. Warto więc w tym okresie zastanowić się nad wykorzystaniem nawozu azotowego (np. saletra amonowa), który zadba o odpowiedni wzrost jak i rozwój roślin.

Jak przygotować ogród na wiosnę?

Prace w ogrodzie nie należą do najłatwiejszych, ale jak to mówią, bez pracy nie ma kołaczy! Warto jednak zrobić wszystko, żeby jak najbardziej ułatwić sobie ten proces. W tym celu trzeba zadbać o odpowiedni strój i sprzęt, które ułatwią nam zadanie.

Przygotowywanie ziemi pod uprawę, nawet tak małą jak przydomowy ogródek, to spory wysiłek. Pielenie ziemi zazwyczaj odbywa się w pozycji niskiej, dlatego też dla własnego komfortu, warto wyposażyć się w spodnie z nakolannikami, dzięki którym niestraszne będą nam godziny spędzone w tej pozycji, a kolana zdecydowanie Ci za to podziękują. Warto również zadbać o wygodne obuwie, i przewiewną górę wykonaną z materiałów przepuszczających powietrze i oddychających. Coś, co jeszcze przyda się podczas prac w ogrodzie, to z pewnością nakrycie głowy, aby w słoneczny dzień ochronić nas przed przegrzewaniem oraz nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Po takim przygotowaniu pozostaje Ci jedynie zabrać się do pracy! Owocnych plonów!

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Blog Dom z Ikeły powstał z zamiłowania do aranżacji wnętrzarskich i doradzania innym w tworzeniu swojego własnego wymarzonego domu. Jestem tutaj by dzielić się z Wami wiedzą, którą mam i doświadczeniem, jakie nieustannie zdobywam.
Oceń ten artykuł

Jak przygotować ogródek na wiosnę?

Oceń
Ocena 5/5 na podstawie 3 ocen
Czego nie spuszczać w toalecie?

Barbara Zadrożna

3 tygodnie

Jak uporządkować garaż?

Barbara Zadrożna

3 tygodnie

Ogród zimowy – czy warto?

Barbara Zadrożna

3 tygodnie

Jaka pralka do małej łazienki?

Barbara Zadrożna

1 miesiąc

Czyszczenie pędzli po malowaniu

Barbara Zadrożna

1 miesiąc

Jak urządzić mieszkanie na wynajem?

Barbara Zadrożna

1 miesiąc

Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Jak przygotować ogródek na wiosnę?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *