Jak urządzić kuchnię w bloku?
Warunki w bloku rządzą się swoimi prawami. W niektórych przypadkach kuchnia jest wystarczająco przestrzenna, by urządzić ją wedle własnych upodobań. Winnych przypadkach miejsca jest zbyt mało. Wtedy też każda decyzja przy planowaniu i aranżacji wnętrza ma ogromne znaczenie. Dlatego też warto przyjrzeć się bliżej, jak prawidłowo urządzić kuchnię w bloku.
Zanim zajmiesz się właściwą pracą, musisz jasno określić, czego oczekujesz od swojej kuchni. Warto jednak zaznaczyć, że owe oczekiwania muszą się pokrywać z realnymi możliwościami. Jeśli Twoja kuchnia liczy sobie nie więcej niż kilkanaście metrów, jak to często bywa w blokach, powinieneś oczekiwać nie więcej niż miejsca do komfortowego przygotowywania posiłków i przechowywania wszelkich produktów. Czy to mało? Pewnie, że nie! Musisz jednak wykorzystać każdy centymetr w pomieszczeniu. Żadnych luk, pustych kątów czy odstępów między meblami!
Dzisiejsze meble kuchenne stwarzają ogromne możliwości. Nowatorskie rozwiązania pozwalają oszczędzać wiele miejsca, nie tracąc przy tym nic z komfortowej i szybkiej pracy. Wszystko po to, by zminimalizować straty w przestrzeni i zapewnić komfort w każdej, nawet najmniejszej kuchni.
Mała kuchnia w bloku
Małe kuchnie lubią proste, nieskomplikowane kształty. Dlatego też warto zdecydować się tutaj na nutkę nowoczesności, zahaczającej o minimalizm. Dobrze jest wybrać białe lub jasne meble, a najlepiej, jeśli ich powierzchnia będzie połyskliwa. To nie tylko sprawi, że kuchnia będzie przyjemniejsza dla oka, ale też ją optycznie powiększy, a przecież o to nam chodzi. Popularnym rozwiązaniem – zarówno w przypadku kuchni kwadratowej, jak i prostokątnej, jest ustawienie mebli w literę „L”.
Takie rozwiązanie spotyka się z ogromnym entuzjazmem, ponieważ dzisiejsze meble świetnie gospodarują przestrzeń. Warto zapamiętać, by odległość pomiędzy ścianą i meblami nie była mniejsza niż 120/130 cm. W innym wypadku praca w kuchni będzie niekomfortowa i męcząca, a tego przecież nie chcesz.
Przyjęło się, że do takiej kuchni nie wstawisz stołu. Z jednej strony to prawda – rodzinnego obiadu tutaj nie zjesz. Nikt jednak nie mówi, że nie znajdzie się tutaj miejsce dla dwóch/trzech osób. Składane pulpity robią ostatnio prawdziwą furorę. Można je przymocować bezpośrednio do ściany, a efekt jest wręcz oszałamiający. Dobrym pomysłem będzie też ruchomy blat – to równie wygodne i praktyczne rozwiązanie. Stół warto zawiesić na wysokości szafek – może wtedy służyć także jako barek.
Do tego dochodzi cały szereg przydatnych dodatków, gadżetów i praktycznych rozwiązań. Projektanci prześcigają się w tworzeniu funkcjonalnej kuchni na coraz mniejszych powierzchniach. Efekty nieustannie powalają, podczas gdy ceny mebli ciągle spadają – warto więc porozglądać się za czymś odpowiednim i urządzić swoją własną kuchnię marzeń i to w bloku!
Autor
- Jest doświadczonym redaktorem serwisu budowlanego. Specjalizuje się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Basia jest zaangażowana w swoją pracę i dąży do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania swoich czytelników.
Latest entries
- Remont2 listopada 2024Planujesz remont domu lub mieszkania? Uważaj na oczy
- Remont28 października 2024Jak przygotować się do remontu domu?
- Remont17 października 2024Remont mieszkania? Tych narzędzi będziesz potrzebował
- Dekoracje18 czerwca 20245 sposobów na tanie urządzenie okna
Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?
Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.
Świetny wpis. Mi się marzy w pełni zabudowana kuchnia, ale nie wiem co z tego wyjdzie, bo to sporo kosztuje 🙁