Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Nowoczesne kolorowe dywany

Nowoczesne kolorowe dywany

Czy wiesz jak nadać pewnej dozy przytulności swojemu mieszkaniu? Oczywiście nie będzie to odpowiednia rada dla fanów minimalizmu oraz wnętrz utrzymanych w tym stylu. Jeśli jednak marzy Ci się pewna modyfikacja obecnego wystroju, może warto pomyśleć nad kupnem przyjemnego w dotyku, kolorowego dywanu.

Kolorowe-dywany

Przez wiele ostatnich lat, nie spotykaliśmy za często dywanów w nowoczesnych wnętrzach. Prawdopodobnie takie podejście rodziło się z niechęci do dywanów wypełniających każdy zakamarek naszego mieszkania z lat 80 i 90tych. Nie ma się co dziwić, ponieważ w tamtych czasach nie mieliśmy tak łatwego dostępu do informacji, zwłaszcza ze świata wnętrzarskiego designu.

Kolorowe dywany

Na szczęście w dzisiejszych czasach najlepsi projektanci wnętrz podpowiadają nam, w jaki sposób dobrać dywan do danego typu wnętrza oraz jak sprawić, żeby pomieszczenie nabrało ciepła i elegancji. Bardzo dużo słów jak na opisanie właściwości kawałka materiału leżącego na ziemi.

Pozornie niewiele znaczący kawałek materiału, na bliskim wschodzie odegrał niebagatelną rolę w tej kulturze. Do dziś w krajach arabskich można zobaczyć wietrzące się w palących promieniach słońca dywany przewieszone przez balustrady tarasów i balkonów.

Podobnie i nasza cywilizacja odkrywa na nowo wspaniałość dywanów, które sprawią, że w nawet w słabo umeblowanych pomieszczeniach zatli się iskierka domowego ogniska. Dywan utrzymany w geometrycznym kształtach i kwiecistych kolorach doskonale się nada dla wielbicieli kwiatów, które mogą stać w większych doniczkach, otaczając go i budując namiastkę lasu.

Posiadasz mieszkanie utrzymane w bieli i szarości, tak jak to było modne przez ostatnie kilka lat. Nawiązanie do skandynawskiej szarości to doskonały pomysł, bez względu na modę, jednak jeśli zdążył Ci się znudzić ten klimat i masz ochotę na przełamanie panującego chłodu – postaw na kolorowy dywan oraz akcenty, które rozświetlą pomieszczenie w niezwykle gustowny sposób.

Nowoczesne-kolorowe-dywany

Tak jak akcenty potrafią rozświetlić mieszkanie, tak samo kolorowe akcenty Twojej garderoby wpływają na ocieplenie Twojego wizerunku. W podobnie łatwy sposób działają na nasz styl kolorowe skarpetki, których wyszukane wzory zmieniają typowego sztywniaka, w faceta z nutką artystycznego szaleństwa.

Kolorowe dywany sznurkowe

Szczególnie ciekawe wydają się dywany wykonane z naturalnych materiałów, które ostatnio tak bardzo cenimy. Niestety mają jedną sporą wadę. W porównaniu z syntetycznymi strasznie trudno pozbyć się z nich rozmaitych plam, czy przebarwień. Mimo to z pewnością wykwalifikowana ekipa zajmująca się czyszczeniem dywany poradzi sobie nawet z najgorszymi plamami czerwonego wina, czy innych niezidentyfikowanych zabrudzeń.

W tym roku stawiamy na naturalne materiały, co szczególnie w przypadku kolorowych dywanów da niesłychanie miły efekt, często przywodzący na myśl paletę malarza, lub nawet ukończony obraz.

Mamy nadzieję, że udało nam się przekonać do Cię do wprowadzenia powyższych pomysłów w życie. Pamiętaj o wyjątkowości koloru połączonego z naturalnymi, matowymi tkaninami, który zachwyci Twoich najbliższych i nada mieszkaniu przytulnego ciepła.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Blog Dom z Ikeły powstał z zamiłowania do aranżacji wnętrzarskich i doradzania innym w tworzeniu swojego własnego wymarzonego domu. Jestem tutaj by dzielić się z Wami wiedzą, którą mam i doświadczeniem, jakie nieustannie zdobywam.
Oceń ten artykuł

Nowoczesne kolorowe dywany

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen
Firanki – jak dobrać?

Barbara Zadrożna

2 tygodnie

Jak zrobić wieszak na biżuterię?

Barbara Zadrożna

2 tygodnie

Jak malować stal nierdzewną?

Barbara Zadrożna

1 miesiąc

Jak zrobić wieszak na ubrania?

Barbara Zadrożna

1 miesiąc

Czego nie spuszczać w toalecie?

Barbara Zadrożna

3 miesiące

Jak uporządkować garaż?

Barbara Zadrożna

3 miesiące

Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Nowoczesne kolorowe dywany”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *