Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Co odstrasza komary?

Zimę już mamy za pasem, dlatego jak najlepiej powinniśmy przygotować się do inwazji komarów w okresie letnim. Najlepszą bronią jest to, co trzyma nas z daleka od tych niewielkich krwiopijców. Istnieje kilka sposobów, jednakże ostateczny wybór należy do Ciebie. Co dobrze odstrasza komary? Jak skutecznie odstraszyć komary? Do czego te niewielkie insekty w ogóle są potrzebne? Zainteresowany? Zapraszamy do lektury!

Jak odstraszyć komary?

Podstawową obroną jest ubranie się w odpowiedniej długości ubrania. Nie każdemu jednak chce się siedzieć w długim rękawie, bluzie lub spodniach, kiedy za oknem leje się żar. Komary przyciąga przede wszystkim wilgoć (między innymi pot), dlatego przed wyjściem na dwór warto wziąć prysznic. Dobrodziejstwa natury oferują wiele sposobów na to, aby skutecznie odstraszyć komary. Warto zwrócić uwagę na olejki eteryczne, takie jak:

 • olejek z trawy cytrynowej,
 • eukaliptusowy,
 • goździkowy,
 • cedrowy,
 • miętowy,
 • pieprzowy,
 • tymiankowy.

A czy istnieją jakieś sposoby, aby zabezpieczyć swój dom przed najazdem komarów?

Tak, warto tutaj przytoczyć folię PCV, która znakomicie zabezpieczy nie tylko Twój dom, ale i różnorodne sklepy, magazyny, szkoły lub nawet szpitale przed owadami. Jest ona w pełni przebadana – skutecznie zabija komary, ale dla ludzi nie jest w żadnym razie niebezpieczna. Nie powstrzyma wszystkich komarów przed inwazją, ale zabije wszystkie, które miały z nią kontakt – antyinsektowa folia PCV to skuteczny oręż na komary.

Po co są komary?

Dobra wiadomość jest taka, że gatunki komarów występujące w naszym kraju nie przenoszą chorób, chociaż ich ślina może wywoływać silne reakcje alergiczne. Ukąszenie wiąże się tylko z opuchlizną i swędzeniem. W związku z tym może i nie są ludziom potrzebne, ale zwierzętom już tak. Komary są przede wszystkim pożywieniem dla innych, nieco większych zwierząt, by te mogły przetrwać. Mowa tutaj o:

 • jaskółkach,
 • jerzykach,
 • nietoperzach,
 • żabach,
 • ropuchach,
 • larwy komarów są szczególnym przysmakiem dla ryb.

Ponadto, wpływają pozytywnie na ekosystem, ponieważ samce żywią się nektarem kwiatów. W związku z tym, w podobny sposób zapylają kwiaty podobnie tak jak trzmiele, czy pszczoły. Jeśli całkowicie wyeksterminujemy komary, to duża część kwiatów nie zostałaby po prostu zapylona i nie wydałaby owoców, tak istotnych już dla ludzi. Teraz już wiesz, że pomimo swojemu uprzykrzającemu usposobieniu, komary są potrzebne światu. Może warto o tym pomyśleć przed sięgnięciem po gazetę lub kapeć?

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Blog Dom z Ikeły powstał z zamiłowania do aranżacji wnętrzarskich i doradzania innym w tworzeniu swojego własnego wymarzonego domu. Jestem tutaj by dzielić się z Wami wiedzą, którą mam i doświadczeniem, jakie nieustannie zdobywam.
Oceń ten artykuł

Co odstrasza komary?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen
Firanki – jak dobrać?

Barbara Zadrożna

2 tygodnie

Jak zrobić wieszak na biżuterię?

Barbara Zadrożna

2 tygodnie

Jak malować stal nierdzewną?

Barbara Zadrożna

1 miesiąc

Jak zrobić wieszak na ubrania?

Barbara Zadrożna

1 miesiąc

Czego nie spuszczać w toalecie?

Barbara Zadrożna

3 miesiące

Jak uporządkować garaż?

Barbara Zadrożna

3 miesiące

Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Co odstrasza komary?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *