Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jak malować stal nierdzewną?

Malowanie stali nierdzewnej to sposób na zadbanie o jej blask i wygląd. Szczególnie jeśli ma kontakt z innymi rodzajami materiałów lub znajduje się na zewnątrz. Ponieważ jest porowata, ten rodzaj stali wymaga emalii. Farby o dobrej przyczepności i nienagannej technice sprawiają, że stal nierdzewna wygląda jak nowa.

Jak malować stal nierdzewną, krok po kroku

Aby uzyskać dobre wyniki podczas malowania stali nierdzewnej użyj produktów poliuretanowych i olejowych, ze względu na jakość odporność. W zależności od wyglądu, który chcesz osiągnąć, wybierz pędzel, aerozol lub wałek.

Następnie postępuj zgodnie z tym przewodnikiem:

  • Usuń niedoskonałości: jeśli przedmiot ma jakieś nierówności, skorzystaj z okazji, aby je usunąć, dzięki czemu odświeżenie będzie kompletne.
  • Czyszczenie i szlifowanie: celem jest doprowadzenie powierzchni do perfekcji. Zacznij od małego pilnika, a skończ na drobnoziarnistym papierze ściernym. Zalecane są ruchy okrężne.
  • Zabezpiecz i zagruntuj: części, których nie chcesz zabarwić, przykryj gazetą lub taśmą maskującą. Po pokryciu tych miejsc, nałożyć warstwę podkładu do stali nierdzewnej. Jest to baza, która zapobiega podnoszeniu i pękaniu lakieru.
  • Rozpocznij malowania: po zagruntowaniu odczekaj 4 godziny lub czas podany na etykiecie producenta, aby rozpocząć malowanie.
  • Polerowanie woskiem: po całkowitym wyschnięciu należy wypolerować element. Zrób to za pomocą cienkiej warstwy wosku, któremu również należy pozwolić wyschnąć, aż stanie się dyfuzyjny.
fot. unsplash zgodnie z licencją

Charakterystyka stali nierdzewnej

Ze względu na skład żelaza, chromu, węgla i niklu, stal nierdzewna jest jednym z preferowanych stopów do dekoracji domu, biura i firmy. Oto niektóre z zalet.

Elastyczność i trwałość

Dwie mechaniczne cechy szczególne stali nierdzewnej to jej elastyczność i trwałość. To stawia ją wśród materiału do produkcji o większym zapotrzebowaniu w sektorze przemysłowym i krajowym. Wyróżnia się również plastycznością i twardością.

Wytrzymuje ekstremalne temperatury

Niezależnie od tego czy temperatury są niskie czy wysokie, ten rodzaj stali zachowuje swoje właściwości. Najwyraźniejszym tego przykładem są kuchnie przemysłowe, gdyż każdy inny materiał uległby zniszczeniu na kuchence.

Łatwa do czyszczenia

Stal nierdzewna jest mało chropowata, więc bakterie czy brud nie będą do niej przylegać ani wnikać. Do czyszczenia potrzebuje jedynie mydła i wody.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Blog Dom z Ikeły powstał z zamiłowania do aranżacji wnętrzarskich i doradzania innym w tworzeniu swojego własnego wymarzonego domu. Jestem tutaj by dzielić się z Wami wiedzą, którą mam i doświadczeniem, jakie nieustannie zdobywam.
Oceń ten artykuł

Jak malować stal nierdzewną?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen
Firanki – jak dobrać?

Barbara Zadrożna

2 tygodnie

Jak zrobić wieszak na biżuterię?

Barbara Zadrożna

2 tygodnie

Jak zrobić wieszak na ubrania?

Barbara Zadrożna

1 miesiąc

Czego nie spuszczać w toalecie?

Barbara Zadrożna

3 miesiące

Jak uporządkować garaż?

Barbara Zadrożna

3 miesiące

Ogród zimowy – czy warto?

Barbara Zadrożna

3 miesiące

Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Jak malować stal nierdzewną?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *