Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Co zamiast firanki?

Jest okno, musi być firanka, prawda? A właśnie, że nie! Polacy coraz chętniej sięgają po różne zamienniki. Nie boją się eksperymentować, a efekty potrafią być wręcz fenomenalne. Zastanawiasz się, co zamiast firanki sprawdzi się w Twoim przypadku? W takim razie zaczynajmy!

Zanim zdecydujesz się na jakieś rozwiązanie, musisz zadać sobie ważne pytanie – co chcesz osiągnąć, na czym Ci najbardziej zależy. Jeśli chcesz zapewnić sobie prywatność, to skuteczne będą rolety lub żaluzje. Jeśli natomiast wolisz jedynie przysłonić swoje okna, nie rezygnując z elegancji, którą zapewniają firanki, zawsze możesz postawić na zazdrostki, rolety rzymskie lub szczególne ozdoby. Tak naprawdę rozwiązań jest wiele – wszystko zależy od Twojej kreatywności!

co zamiast firanki do kuchni?

Firanki to z pewnością klasyczne rozwiązanie. Warto jednak zaznaczyć, że coraz więcej osób decyduje się na minimalistyczne, nowoczesne wnętrza, w których firanki nie sprawdzają się zbyt dobrze. Co będzie wtedy najlepszym rozwiązanie? Cóż, to zależy – przede wszystkim od od Twojego gustu, ale nie tylko. Nie zamontujesz przecież drewnianych żaluzji w pomieszczeniu, które nie ma innych drewnianych elementów, ani ozdób. Aranżacja Twojego wnętrza będzie więc odgrywać tutaj kluczową rolę. To, co zamontujesz przy oknie musi być dopełnieniem tej aranżacji.

co wybrać zamiast firanki?

Co zamiast firanki do kuchni?

Kuchnia to jedno z najważniejszych miejsc w domu i po prostu musi stwarzać dobrą atmosferę. Żeby tak było, trzeba zadbać o odpowiednie dodatki. W przypadku firanek sprawa wydaje się prosta – one po prostu nie pasują do kuchni, a przynajmniej do większości kuchni. Co zatem wybrać?

rolety zamiast firanki

W przypadku wnętrza stylizowanego na skandynawskie, wybór będzie prosty – drewniane żaluzje sprawdzą się po prostu doskonale. W przypadku pozostałych wnętrz także nie będzie większego problemu – w niektórych wypadkach najlepsze będą właśnie żaluzje, a w mniejszych, skromniejszych kuchniach można postawić na rolety rzymskie. Równie dobrym rozwiązaniem mogą być tutaj stare, dobre zazdrostki. To już klasyka, wiemy, ale to naprawdę świetne rozwiązanie dla osób, które nie przepadają za firankami. Co więcej, można je dopasować tak, aby na oknie wisiały zarówno zazdrostki, jaki i rolety. Dla każdego coś dobrego!

Co wybrać zamiast firanki?

Zwykłe zazdrostki potrafią zrobić fenomenalną robotę, ale nie sprawdzą się w każdych warunkach. Jeśli myślisz o zaciemnieniu swojego pomieszczenia, to zajdziesz dużo lepsze rozwiązanie – chociażby rolety. Dla wielu takie rozwiązanie nie należy do najlepszych, głównie przez przeświadczenie, że rolety są już nudne i nadają się jedynie do biur/pokojów dziecięcych. Prawda jest jednak taka, że rolety także potrafią zachwycić – zwłaszcza jeśli postawi się na coraz popularniejsze fotorolety.

zazdrostki zamiast firanki

Jak wskazuje nazwa – to rolety, które zawierają różne grafiki na materiale. Jakie to będą grafiki? To już zależy tylko od Ciebie. Obecnie producenci oferują setki, jeśli nie tysiące wzorów, motywów i projektów. W niektórych przypadkach można nawet dostarczyć własne zdjęcie, na podstawie którego zostanie wykonany projekt. To stwarza ogromne możliwości przy aranżacji wnętrza i jest ciekawym zamiennikiem dla firanki, która powoli zaczyna się starzeć.

Autor

Barbara Zadrożna
Barbara Zadrożna
Jest doświadczonym redaktorem serwisu budowlanego. Specjalizuje się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Basia jest zaangażowana w swoją pracę i dąży do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania swoich czytelników.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
1

Barbara Zadrożna

Jest doświadczonym redaktorem serwisu budowlanego. Specjalizuje się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Basia jest zaangażowana w swoją pracę i dąży do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania swoich czytelników.
Oceń ten artykuł

Co zamiast firanki?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen
5 sposobów na tanie urządzenie okna

Barbara Zadrożna

1 tydzień

Jak urządzić salon?

Barbara Zadrożna

2 tygodnie

Jak tanio zmienić wnętrze?

Barbara Zadrożna

3 tygodnie

Materac piankowy czy sprężynowy?

Barbara Zadrożna

4 tygodnie

Płyta ceramiczna czy indukcyjna?

Barbara Zadrożna

1 miesiąc

Piekarnik parowy czy elektryczny?

Barbara Zadrożna

1 miesiąc

Czekamy na Twój komentarz

1 komentarzy na temat “Co zamiast firanki?”

  1. Artykuł prezentuje alternatywne rozwiązania dla firanek w oknach. Autorzy przedstawiają różne rodzaje zasłon i rolet, a także pomysły na ozdobienie okien za pomocą roślin, kolorowych szyb czy też kurtyn. W artykule znajdziemy wiele praktycznych wskazówek, jakie rozwiązania najlepiej sprawdzą się w zależności od rodzaju pomieszczenia i stylu, w jakim jest ono urządzone. Artykuł jest przydatny dla osób, które chcą odmienić wygląd swojego wnętrza, ale nie chcą stosować tradycyjnych firanek. Wyczerpujące omówienie różnych opcji pozwala na znalezienie inspiracji i wybór najlepszego rozwiązania dla swojego domu.

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *