Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Czym myć rower?

Doskonale wiemy, że wiele osób jest zmuszona do przechowywania swojego roweru w domu. To oczywiście powoduje pewne komplikacje, ale nie jest też przesadnie uciążliwe – przynajmniej jeśli robi się to z głową. Najłatwiej przechowuje się w domu rower czysty i zadbany, dlatego też dzisiaj skupimy się na tym, jak myć rower, żeby można go było z czystym sumieniem przechowywać w domu.

Rower, który jest odpowiednio zadbany, potrafi służyć przez długie lata. Konserwacja takiego roweru również jest mniej kosztowna. Wniosek jest więc prosty – warto dbać o swój rower, nie tylko jeśli musisz trzymać go we własnym mieszkaniu. Korzyści są po prostu nieproporcjonalnie większe od włożonej pracy, Musisz bowiem wiedzieć, że korzystając z odpowiednich preparatów, czyszczenie roweru jest szybkie i efektywne.

Jak umyć rower w domu?

Jak się zabrać za czyszczenie? Jeśli masz w tej chwili przed sobą zabłocony i gotowy do czyszczenia rower, to najwyższa pora zaczynać! W pierwszej kolejności należy nawilżyć zaschnięte błoto. Wystarczy prosty dozownik – nawet butelka po jakimś płynie. Kiedy już wszystko będzie nawilżone, warto odczekać kilka minut i powtórzyć tę czynność – to konieczne w przypadku mocno zabrudzonego roweru i zaschniętego błota. Potem wystarczy Ci już tylko zestaw pędzli, wiaderko z letnią wodą i kilka czystych szmatek. Ważne, żebyś nie skupiał się tylko i wyłącznie na ramie, ale na wszystkich elementach – z łańcuchem, przerzutkami i tarczami na czele.

Jak umyć rower w domu?

Co jednak, kiedy nie możesz wyjść na świeże powietrze i musisz wyczyścić rower we własnym mieszkaniu? Dla jednych to może się wydawać dziwne, nienaturalne i bezsensowne, ale prawda jest taka, że to nie tylko możliwe, ale też powszechne. Odpowiedni stojak i mata, która ochroni podłogę – to w zupełności wystarczy, żeby zastąpić trawnik. Wystarczy do tego niewielki pokoik i użyjesz dokładnie tych samych akcesoriów. Mówiąc prościej – zaczniesz od nawilżenia, by potem zająć się likwidacją błota, kurzu czy smaru.

Czym myć rower?

O ile pozbycie się zanieczyszczeń w przypadku dużej ramy, kół, pedałów czy siedzenia nie jest trudne, tak pielęgnacja łańcucha wymaga pewnej pomocy. Sprawdź narzędzia i smary od IMP Rowery i uzupełnij swój przybornik właśnie w przyrząd do czyszczenia łańcucha, zestaw szczotek i niezbędne smary. Z takim arsenałem pielęgnacja roweru zajmie Ci maksymalnie kilka chwil, a efekty będą po prostu oszałamiające.

Musisz pamiętać o tym, że po wyczyszczeniu łańcucha, musisz go ponownie nasmarować. To konieczność, jeśli chcesz, by Twój rower pozostawał w dobrej kondycji i zapewniał Ci bezwzględne bezpieczeństwo. Jesteśmy przekonani, że czyszczenie roweru szybko wejdzie Ci w nawyk. Kiedy już wyrobi się własną taktykę, to sama czynność jest niezwykle przyjemna. Pozwala się zrelaksować, odetchnąć i posłuchać muzyki. No i jeszcze rower, który wygląda jak nowy! Można to polubić, wierz nam!

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

tapeta do salonu
Jakie tapety do sypialni?

Barbara Zadrożna

1 tydzień

co dają kwiaty w domu
Których kwiatów nie trzeba często podlewać?

Barbara Zadrożna

1 tydzień

jak zagospodarować szuflady
Jak zagospodarować szuflady w kuchni?

Barbara Zadrożna

3 tygodnie

Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Czym myć rower?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Oceń:*

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *