Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Czym ocieplić garaż blaszany od wewnątrz?

Zima potrafi dać się we znaki. Niskie koszty cienkiej blachy często przemawiają za tym, aby kupić taki garaż bez ogrzewania. Skutki tego wyboru odczuwane są podczas niskich temperatur i… rozpaczliwego szukania materiałów izolacyjnych. Jaki materiał sprawdzi się w ogrzewaniu garażu od wewnątrz? Jak i czym ogrzać garaż? Jak urządzić garaż? Zapraszamy do lektury!

Czym ogrzać garaż?

Garaż może być ocieplany zarówno od zewnętrznej, jak i wewnętrznej strony. Od wewnątrz możesz ocieplić go styropianem lub wełną mineralną. Są to najczęstsze metody, ponieważ gwarantują ciepło, a ponadto, są bardzo tanie. Styropian jednak ma pewne minusy, ponieważ w miarę częstego użytkowania garażu, może odpadać już po nawet dwóch latach.

Pamiętaj, że większość strat ciepła może wynikać ze styczności garażu z gruntem. Wełna lub styropian po prostu zgniją – do ocieplenia podłoża zalecane jest, abyś wykorzystał wytrzymałą folię.

A co z foliami lub materiałami PCV? Dodatkowe zastosowanie kurtyn przesuwnych lub plandekowych sprawdzi się znakomicie – to nieszablonowe rozwiązanie doskonale utrzyma ciepło. Trzeba dodatkowo wspomnieć o tym, że materiał PCV potrafi przetrwać przez długie lata.

Garaż – jak urządzić?

Wykorzystanie maksymalnej przestrzeni może stanowić niemały problem. Każdy majsterkowicz potrzebuje dużo miejsca, a jednocześnie wszystko musi być urządzone tak, aby nic nie przeszkadzało mu w pracy. Pomocne mogą być odpowiedzi na poniższe pytania:

  • Jaką pozycję przyjmujesz podczas majsterkowania? Czy odczuwasz wtedy dyskomfort?
  • Czy potrzebujesz dużo światła w garażu?
  • Gdzie chowasz swoje akcesoria?
  • Ile Twoich narzędzi wymaga zasilania?

Krzesło? Lampki? Dodatkowy, duży stół? Szafki, czy półki? A może narzędzia wiszące na ścianach? Narzędzia, które wiszą na ścianie, pozwolą Ci zaoszczędzić miejsce, w efekcie możesz uzyskać niezwykle funkcjonalny, ale jednocześnie schludny magazyn. Ponadto, dobrze urządzony garaż pozwoli Ci na utrzymanie odpowiedniej postawy w pracy. Wielogodzinne przebywanie w garażu nie powinno już skutkować bólem pleców i dużym zmęczeniem. Trzeba także dodać, że istotne są także lampki o barwie zimnej – uwypukla to detale, które mogą być niewidoczne przy świetle dziennym. Jak widzisz, urządzenie garażu jest bardzo ważne dla majsterkowicza – warto poświęcić temu czas.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Blog Dom z Ikeły powstał z zamiłowania do aranżacji wnętrzarskich i doradzania innym w tworzeniu swojego własnego wymarzonego domu. Jestem tutaj by dzielić się z Wami wiedzą, którą mam i doświadczeniem, jakie nieustannie zdobywam.
Oceń ten artykuł

Czym ocieplić garaż blaszany od wewnątrz?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen
Firanki – jak dobrać?

Barbara Zadrożna

2 tygodnie

Jak zrobić wieszak na biżuterię?

Barbara Zadrożna

2 tygodnie

Jak malować stal nierdzewną?

Barbara Zadrożna

1 miesiąc

Jak zrobić wieszak na ubrania?

Barbara Zadrożna

1 miesiąc

Czego nie spuszczać w toalecie?

Barbara Zadrożna

3 miesiące

Jak uporządkować garaż?

Barbara Zadrożna

3 miesiące

Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Czym ocieplić garaż blaszany od wewnątrz?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *