Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Czym pomalować drzwi laminowane?

Przywiązujesz wagę do idealnego wyglądu wnętrza i nagle zauważasz rysę na swoich laminowanych drzwiach? Nic straconego! Takie drzwi można bowiem łatwo pomalować i nadać im drugie życie. W tym artykule dowiesz się wielu przydatnych rzeczy, jeśli chcesz, by Twoje drzwi wyglądały zupełnie jak nowe.

Czym pomalować drzwi?

Zwracając uwagę na walory estetyczne, ale także użytkowe, nie możemy oszczędzać na materiałach. Dobrej jakości farba to podstawa, ponieważ to ona będzie grała pierwsze skrzypce w naszym planie renowacji drzwi. Pomalowanie ich to nie jest niestety koniec procesu, ponieważ po jej pełnym wyschnięciu dobrze jest pokryć warstwą bezbarwnego lakieru. Dzięki niemu mamy pewność, że wytrzymają wiele wypadków i sprostają każdemu wyzwaniu.

Aby dobrze się wszystko utrzymało i prezentowało, wybór farby jest istotny. Niestety nie każda farba nadaje się, aby jej użyć do procesu odnowy drzwi. Najlepiej postawić na alkidową, która będzie odporna na mycie i ścieranie, ale tylko w momencie pełnego wyschnięcia. Ten proces zajmuje średnio od 12 do 24 godzin. Uważaj na białe farby, ponieważ z czasem mogą zaczynać żółknąć. Postaw na bardziej użytkowe kolory, które będą dopełniać Twoje wnętrze.

Farba akrylowa również zda egzamin, ponieważ jest nie tylko bardzo łatwa w aplikacji, ale zarazem dobrze kryje, nie pozostawiając smug. Jednak okres pełnego schnięcia trwa o wiele dłużej niż w przypadku poprzedniczki. Może to zająć nawet kilkanaście dni, zanim uzyska odporność na wszelkie uszkodzenia. Pamiętaj, że gdy farba nadaje się do dotyku, to nie oznacza jej pełnego wyschnięcia. Ten proces jest zwykle wielokrotnie dłuższy, bo wystarczy od 1 do 2 godzin, aby móc spokojnie dotykać drzwi.

Czy można pomalować drzwi laminowane?

Drzwi laminowane charakteryzują się pokryciem samoprzylepną folią PCV. Dodatkowo są one zabezpieczone specjalnym laminatem. Daje im to niezwykłą wytrzymałość na wszelkie uszkodzenia. W połączeniu ich niezwykłą funkcjonalnością świetnie nadają się do różnego rodzaju pomieszczeń. Dzięki temu zdobywają coraz większą popularność. Czasem jednak zdarzy się mały wypadek. Czy można malować drzwi ówcześnie laminowane?

Oczywiście, że tak! Należy najpierw ocenić stan techniczny drzwi, ponieważ nie wszystkie uszkodzenia będą się nadawały do renowacji. Jeśli na drzwiach są rysy i ogólny ich stan ocenimy na dobry lub nawet bardzo dobry – malowaniem nie trzeba się przejmować. Odbędzie się bezproblemowo i bez większego wysiłku.

Nie zapominajmy, że do wszelkiego procesu odnawiania należy się przygotować. Zakup odpowiednich narzędzi pomoże Ci w dokładnym wykonaniu każdego z kroków. Mały wałek wykonany z gąbki oraz pędzelek malarski do listew będą niezbędne. Przede wszystkim odtłuść drzwi przy użyciu rozpuszczalnika. Staranne przetarcie to podstawa. Nie pomiń żadnego miejsca, bo od tego zależy trwałość i jakość malowania. Już to zrobiłeś? Zatem wałek w dłoń i do dzieła!

Mamy nadzieję, że artykuł zachęcił Cię do podjęcia wysiłku i sprawienia, że drzwi w mieszkaniu będą wyglądały, jak świeżo zamontowane, prosto ze sklepu!

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Blog Dom z Ikeły powstał z zamiłowania do aranżacji wnętrzarskich i doradzania innym w tworzeniu swojego własnego wymarzonego domu. Jestem tutaj by dzielić się z Wami wiedzą, którą mam i doświadczeniem, jakie nieustannie zdobywam.
Czy chłodne kolory sprawdzają się w mieszkaniu?
kolory do salonu

Barbara Zadrożna

5 dni

Akcesoria do domu na prezent?

Barbara Zadrożna

1 tydzień

Jak urządzić biuro?
biuro w domu

Barbara Zadrożna

2 tygodnie

Jak zrobić ozdoby na ścianę?
ozdoby na ścianę

Barbara Zadrożna

3 tygodnie

Jak nakleić naklejkę na szybę?
naklejki na ścianę

Barbara Zadrożna

3 tygodnie

Jakie kolory w mieszkaniu?
Jakie kolory w mieszkaniu

Barbara Zadrożna

2 miesiące

Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Czym pomalować drzwi laminowane?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *