Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jak dobrać listwy przypodłogowe?

Na co zwracać uwagę, wybierając nowe listwy przypodłogowe do swojego domu? Jakie kwestie techniczne są najistotniejsze? Co z estetyką? Przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksowy poradnik, który pomoże dobrać odpowiednie listwy, które nie tylko przypadną do gustu, ale będą też spełniać wszystkie swoje zadania.

Jakie zadania właściwie powinny spełniać listwy przypodłogowe? Cóż, wiele tak naprawdę zależy od samego wnętrza – jednym będzie zależało na ukryciu dziury dylatacyjnej, inni będą chcieli chronić ściany przed uszkodzeniami i zabrudzeniami, a pozostali ukryją za nimi kable i będą napawać się ich estetyką. Na czym Ci najbardziej zależy? Czy któryś z wymienionych problemów jest dla Ciebie szczególnie uciążliwy? Jeśli tak, to najwyższa pora zainwestować w nowe listwy. Jeśli nie, pora przejść do drugiego punktu, czyli do estetyki.

Tutaj sprawa jest bardzo złożona, a to dlatego, że zestawiać na różne sposoby. Najpopularniejszym wyborem jest oczywiście dopasowanie listwy do samej podłogi. To zarówno skuteczne, jak i wygodne. Jeśli podłoga jest drewniana, to dyskusja praktycznie się zamyka – pójście za ciosem i postawienie na drewniane listwy, będzie strzałem w dziesiątkę. Jeśli natomiast masz ciemną podłogę, to warto pomyśleć o niskim profilu. W ten sposób nie będziesz optycznie pomniejszał swojego wnętrza. Sytuację można oczywiście odwrócić, jeśli takie pomniejszenie jest w całości celowe, to dlaczego tego nie zrobić?

Jakie listwy przypodłogowe do salonu?

Równie dobrym pomysłem może być dopasowanie listwy przypodłogowej do stolarki. Drzwi, meble i różne dodatki – to wszystko można dodatkowo podkreślić i uwydatnić. Wystarczy jedynie podkreślić ich obecność odpowiednimi listwami. Jeśli tego nie chcesz, to zawsze możesz zdecydować się na listwy w kolorze ściany.

Nieco ryzykownym, ale za to efektywnym pomysłem jest postawienie na całkowity kontrast. W tej propozycji listwy będą się wyróżniać zarówno na tle ściany, stolarki, jak i podłogi. W wielu przypadkach oznacza to faux-pas, ale jeśli masz wizję i doskonale wiesz, czego chcesz, to dlaczego coś miałoby Cię ograniczać?

Jakie listwy przypodłogowe wybrać?

Niezwykle popularne modele MDF, mocne i eleganckie poliuretany – które sprawdzą się najlepiej? Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz. Jeśli szukasz listwy przypodłogowej do łazienki, to powinieneś postawić na coś, czemu nie straszna jest wilgoć i ewentualne uszkodzenia. Szukasz czegoś trwałego? Sprawdź listwy przypodłogowe, które już dawno zyskały nasze uznanie. Akre to marka, której możesz zaufać – wierz nam.

Jakie listwy wybrać?

Producent oferuje także szereg innych wariantów, w tym piękne modele drewniane, niedrogie PCV i eleganckie warianty modelowane. Same MDF zyskały ogromne uznanie właśnie ze względu na relatywnie niską cenę i niebanalny design. Dlatego też to idealny wybór do salonu, który nie jest narażony na wilgoć w takim stopniu, jak chociażby łazienka.

To oczywiście duże uproszczenie. Taki schemat pozwala jednak zachować zdrowy pogląd, a wybór odpowiednich listew przypodłogowych nie jest już taką udręką. Mimo wszystko, wybór właściwych listew dalej będzie trudny – wszystko ze względu na ogromny wybór materiałów i fenomenalny design wielu produktów.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Gdzie kupić ziemię do kwiatów?

Barbara Zadrożna

2 tygodnie

Czym ocieplić garaż blaszany od wewnątrz?

Barbara Zadrożna

3 tygodnie

Co odstrasza komary?

Barbara Zadrożna

3 tygodnie

Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Jak dobrać listwy przypodłogowe?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Oceń:*

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *