Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jak odkamienić żelazko parowe?

żelazko parowe

Żelazka parowe biją w tej chwili rekordy popularności. Pokochały je miliony – nie ma się czemu dziwić, są niezwykle proste i wygodne w użyciu. Pomagają zaoszczędzić czas, nerwy, a nawet nie tylko wyprasować konkretne rzeczy, ale również je odświeżyć! Zastanawiasz się, jak odkamienić żelazko parowe? Jak wyczyścić żelazko parowe? To wcale nie jest trudne! Przeczytaj i przekonaj się sam!

Jak odkamienić żelazko parowe?

Wszyscy potrzebują żelazka w domu, chociażby po to, aby nie musieć chodzić w wygniecionych, nieestetycznie wyglądających ubraniach. Nie każdy jednak lubi prasować. Można powiedzieć więcej – większość ludzi wprost nie znosi tej czynności. Co zrobić, żeby prasowanie zamienić w coś przyjemnego? Zamienić zwykłe, tradycyjne żelazko, na żelazko parowe! To całkowicie nowy komfort prasowania, który daje dużo satysfakcji i frajdy. W dodatku, taki rodzaj prasowania jest o wiele szybszy i łatwiejszy. Jeżeli zastanawiasz się, czy można i jak odkamienić żelazko parowe, aby służyło Ci przez długi, długi czas, to dobrze trafiłeś!

Bez względu na to, czy posiadasz żelazko parowe, stację parową, czy parownicę ręczną, jedno jest pewne – aby urządzenie to służyło Ci długo i bezproblemowo, powinieneś zadbać o jego regularne odkamienianie. Zaleca się odkamieniać żelazko co około 2 miesiące, ale wszystko jak wiadomo jest kwestią indywidualną i będzie zależało od tego, jak często go używamy. Jeżeli zaś zauważymy cząsteczki kamienia, to bezwzględny sygnał, że trzeba coś z tym zrobić.

Istnieją różne sposoby odkamieniania żelazek parowych. Zwolennikom metod naturalnych i ekologicznych z pewnością spodoba się opcja odkamieniania przy użyciu octu. Aby to zrobić, trzeba przygotować mieszankę ciepłej wody z octem, pół na pół, wlać do żelazka i całkowicie odparować. W razie potrzeby, jeśli bardzo długo zwlekaliśmy z tą czynnością, można ją powtórzyć dwa razy. Następnie nalewamy czystej wody i ją równie odparowujemy, aby przepłukać cały system i pozbyć się resztek mieszanki, jak i towarzyszącego jej zapachu.

Kolejnym sposobem jest zakup specjalnego środka do odkamieniania dostępnego w niemal każdym sklepie z artykułami gospodarstwa domowego. Należy ściśle stosować się do dołączonej do niego instrukcji.

Niektóre nowoczesne żelazka, są wyposażone w specjalny system odkamieniania, dzięki czemu nie musisz zaprzątać sobie tym głowy.

Jak wiadomo – zamiast naprawiać, warto zapobiegać, więc dobrym sposobem na ograniczenie powstawania kamienia w żelazku, będzie wlewanie do niego przefiltrowanej wody, co również warto rozważyć.

Jak wyczyścić żelazko parowe?

Czyszczenie żelazka parowego nie jest niczym skomplikowanym. W sklepach bez trudu można znaleźć specjalne środki do tego przeznaczone. Jeśli jednak chcesz zrobić to domowym sposobem, to ich też znajdzie się kilka.

W łatwy sposób wyczyścisz żelazko za pomocą roztworu ciepłej wody z octem. Gąbką lub szmatką zamoczoną w roztworze przetrzyj wszystkie zabrudzone elementy, a Twoje żelazko w mgnieniu oka odzyska blask!

Żelazko możesz również wyczyścić za pomocą roztworu wody z drobnoziarnistą sola kuchenną. Wystarczy zamoczyć w nim szmatkę i przetrzeć!

W przypadku wyjątkowo uporczywych zabrudzeń, świetnie sprawdzi się soda oczyszczona. Wystarczy że przetrzesz nią zabrudzenie, a powinno pozostać jedynie wspomnieniem!

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Blog Dom z Ikeły powstał z zamiłowania do aranżacji wnętrzarskich i doradzania innym w tworzeniu swojego własnego wymarzonego domu. Jestem tutaj by dzielić się z Wami wiedzą, którą mam i doświadczeniem, jakie nieustannie zdobywam.
Jak urządzić niewielki pokój dziecięcy?

Barbara Zadrożna

2 dni

Jakie meble do ciemnej podłogi?

Barbara Zadrożna

3 dni

Jaki plakat do salonu?

Barbara Zadrożna

1 miesiąc

Czym przykleić plakat do ściany?

Barbara Zadrożna

1 miesiąc

Jakie rolety do sypialni?
rolety do sypialni

Barbara Zadrożna

2 miesiące

Jaki dywan do salonu?
dywan do salonu

Barbara Zadrożna

2 miesiące

Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Jak odkamienić żelazko parowe?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *