Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jak przygotować dom do sprzedaży?

Podstawowym błędem przy sprzedaży domu jest zignorowanie rzeczywistego stanu mieszkania i pospieszne wystawienie ogłoszenia. Zgodnie ze stwierdzeniem „pierwsze wrażenie jest najważniejsze” przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie najbardziej istotnych kroków, które pomogą Ci w sprzedaży mieszkania. Jak przygotować dom do sprzedaży? Czym jest home staging? Jak napisać ogłoszenie? Czytaj dalej!

Co to jest home staging?

To pojęcie nie jest każdemu znane, jednak jest najważniejsze w celu sprzedaży bądź najmu mieszkania. Celem home stagingu jest uatrakcyjnienie wnętrza – podkreślenie charakteru domu.

Na co powinieneś zwrócić uwagę?

  1. Ciekawostką jest to, że home staging to stale rosnący trend w naszym kraju. Na czym polega? Jednym słowem: postaw się w roli potencjalnego klienta. Chcesz przygotować dom do sprzedaży? Posprzątaj go! Umycie okien i talerzy w zlewie to oczywistość, możesz też zadbać o równoległy układ mebli w pomieszczeniu, odpowiedni zapach w całej nieruchomości i nastrojową muzykę. Takie mieszkanie z pewnością zyska w oczach zainteresowanych!
  2. No i odwrotnie: pozbądź się tymczasowo wszelkich rzeczy, które są bezpośrednio związane z Tobą. Mowa tutaj o wszystkich nagrodach, wyróżnieniach, plakatach i innych niepotrzebnych elementów dekoracji. Dzięki temu kupujący będą czuć się o wiele swobodniej podczas zwiedzania lokalu i skupią się w pełni na walorach mieszkaniowych,
  3. Pamiętaj, że każdy zakup wiąże się z emocjami i to one w znacznym stopniu rządzą decyzjami kupujących. Co to oznacza dla Ciebie? To, że jeśli twoje mieszkanie będzie urządzone z głową i smakiem, szanse na sprzedaż wzrosną.

Jak poprawnie napisać ogłoszenie?

Zadbałeś o wystrój? To dobrze! Na koniec zostało Ci już tylko umieszczenie ogłoszenia. Żeby stworzyć skuteczne ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości, trzeba umiejętnie przekazać informacje dla czytającego. Trzeba przede wszystkim podzielić ofertę na kilka krótkich i zwięzłych akapitów, z których każdy będzie poruszał się w obrębie konkretnej tematyki. Jeśli stworzysz jeden długi blok tekstu, możesz szybko zniechęcić potencjalnego zainteresowanego.

Ważny jest tytuł, który powinien zawierać metraż i nazwę miasta. W samym opisie możesz umieścić informację, czy dom był remontowanym, czy też nie. Najważniejsze są jednak zdjęcia! Zadbaj o ich jakość, ponieważ słabe fotografie będą pokazywały, że chcesz coś ukryć lub się czegoś wstydzisz. Dobrym pomysłem będzie też umieszczenie danych o okolicy oraz dojeździe do najważniejszych punktów w mieście. Pamiętaj, że konkretne informacje są znacznie ważniejsze niż kwieciste opisy i zachwalanie mieszkania – o to zadba już home staging.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Blog Dom z Ikeły powstał z zamiłowania do aranżacji wnętrzarskich i doradzania innym w tworzeniu swojego własnego wymarzonego domu. Jestem tutaj by dzielić się z Wami wiedzą, którą mam i doświadczeniem, jakie nieustannie zdobywam.
Oceń ten artykuł

Jak przygotować dom do sprzedaży?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen
Firanki – jak dobrać?

Barbara Zadrożna

2 tygodnie

Jak zrobić wieszak na biżuterię?

Barbara Zadrożna

2 tygodnie

Jak malować stal nierdzewną?

Barbara Zadrożna

1 miesiąc

Jak zrobić wieszak na ubrania?

Barbara Zadrożna

1 miesiąc

Czego nie spuszczać w toalecie?

Barbara Zadrożna

3 miesiące

Jak uporządkować garaż?

Barbara Zadrożna

3 miesiące

Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Jak przygotować dom do sprzedaży?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *