Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jak sprzedać mieszkanie?

Tradycyjne nośniki informacji są stopniowo zastępowane przez nowoczesne rozwiązania. Jeśli planujesz sprzedać mieszkanie, to warto postawić na… Internet! O co dokładnie chodzi? Zaraz się dowiesz! W jaki sposób sprzedać mieszkanie? Jakie są dostępne możliwości? Kiedy sprzedaż domu będzie najbardziej opłacalna? Zainteresowany? Czytaj dalej!

Gdzie najlepiej sprzedać mieszkanie?

Chcesz sprzedać mieszkanie, ale nie wiesz, jak to zrobić? Nic dziwnego, w końcu stoi przed Tobą niełatwe zadanie. Cała procedura może potrwać kilka miesięcy, istnieje jednak kilka metod, które pomogą Ci znacznie skrócić czas oczekiwania na wizytę kupującego. Zapomnij o ogłoszeniu na płocie – wielu właścicieli decyduje się na wykorzystanie potęgi Internetu, dlatego i Ty możesz skorzystać z tego rozwiązania. Liczne portale z ogłoszeniami są o wiele bardziej atrakcyjne. Dlaczego? Już wyjaśniamy:

  • potencjalny kupujący może przeczytać opis mieszkania – jest to o wiele lepsza forma, niż dzwonienie do sprzedającego i następnie bombardowanie go masą pytań,
  • duża ilość umieszczonych zdjęć pozwoli Ci na łatwiejsze znalezienie niedogodnień lub na klarowne poznanie całego wystroju wnętrza,
  • większe miasta (np. Warszawa, Wrocław, Łódź) są wręcz przesycone ogłoszeniami w tradycyjnych formach. Potrzebujesz przykładu? Nowoczesne ogłoszenia ofert mieszkań na sprzedaż bezpośrednio w Łodzi są proste, przejrzyste, konkretne i… bez wcześniej wspomnianych pośredników. To samo dotyczy wszystkich pozostałych miast. Tekst w gazecie też trochę kosztuje, dlatego większość informacji jest napisana lakonicznie. Chyba lepiej jest postawić na Internet, co?

Pamiętaj, aby przede wszystkim stworzyć rzetelny opis sprzedawanej nieruchomości. Tekst powinien jak najlepiej oddawać rzeczywistość oraz posiadać wszystkie ważne dla kupującego informacje – metraż, lokalizacja czy stan techniczny. Każdy wie, że mieszkania idealne nie istnieją, a przedstawianie ich w idealnym świetle może być lekko podejrzane. Jest to najczęściej popełniany przez sprzedawców błąd.

Kiedy można sprzedać mieszkanie?

Najbardziej opłacalnym dla sprzedającego rozwiązaniem jest przeczekanie 5 lat. Sprzedając mieszkanie po 5 latach od nabycia, nie trzeba płacić podatku dochodowego. Uwaga! Pamiętaj o tym, że liczy się tutaj 5 lat podatkowych, a nie kalendarzowych. Co to dokładnie oznacza? Naliczanie tego okresu rozpoczyna się od końca roku kalendarzowego, w którym kupiłeś mieszkanie.

Jeśli więc kupiłeś mieszkanie w czerwcu 2017 roku, to będziesz mógł je sprzedać bez płacenia podatku dopiero w styczniu 2023 roku. W sytuacji, kiedy od dnia nabycia nieruchomości do jej sprzedania nie minęło pięć lat, to wtedy przychód jest opodatkowywany 19% stawką.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Blog Dom z Ikeły powstał z zamiłowania do aranżacji wnętrzarskich i doradzania innym w tworzeniu swojego własnego wymarzonego domu. Jestem tutaj by dzielić się z Wami wiedzą, którą mam i doświadczeniem, jakie nieustannie zdobywam.
Oceń ten artykuł

Jak sprzedać mieszkanie?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen
Jak łączyć tapety ścienne?

Barbara Zadrożna

2 miesiące

Jaka tapeta do pokoju młodzieżowego?

Barbara Zadrożna

2 miesiące

Co warto posadzić w ogrodzie?
co posadzić w ogrodzie

Barbara Zadrożna

3 miesiące

Jak przygotować ogródek na wiosnę?
nawóz na wiosnę

Barbara Zadrożna

3 miesiące

Czy telewizor w sypialni to dobry pomysł?

Barbara Zadrożna

4 miesiące

Jaka pościel najlepsza?

Barbara Zadrożna

5 miesięcy

Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Jak sprzedać mieszkanie?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *