Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jak uporządkować pokój dziecka?

Utrzymanie porządku w pokoju dziecka jest jedną z najbardziej kluczowych rzeczy w trakcie aranżacji. Maluch posiadający wiele zabawek i akcesoriów będzie musiał mieć, gdzie je schować po kończonej zabawie lub nauce. Jak sprawić, żeby utrzymanie porządku w pokoju dziecięcym było łatwe i przyjemne?

Pokój małej dziewczynki – inspiracje

Przede wszystkim nie powinien być zawalony zbędnymi przedmiotami, bo będą jedynie zabierały przestrzeń, której w pokoju malucha powinno być zdecydowanie jak najwięcej. Zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, ile dziecko będzie posiadało dodatkowych przedmiotów szkolnych i akcesoriów do zabawy. Gdzie je wszystkie zmieścić i jak rozplanować układ pokoju, żeby był praktyczny i funkcjonalny?

Jeśli nie wiesz, na czym się skupić, aby córka była zadowolona z całej aranżacji, to przede wszystkim, oprócz koloru ścian oraz mebelków, wybierz ich pojemność. Lalki oraz pluszaki ciężko się przechowuje ze względu na wielkość i kształt, a dzięki takiemu rozwiązaniu nie będą stale na wierzchu zajmować cennej przestrzeni. Kosze na zabawki bardzo dobrze się sprawdzają w pokojach małych dzieci – najlepiej będzie je umieścić w rogu, gdzie nie będą przeszkadzały w poruszaniu się po pokoju. Najlepiej się sprawdzi taki wykonany z plastiku lub wikliny, aby nie odkształcał się od swojej zawartości.

Jeśli urządzasz pokój dla starszej dziewczynki, to wszelkie akcesoria szkolne także będą musiały mieć swoje własne, określone miejsce. Kupując najwyższej jakości plecak zwróć uwagę na to, aby nie był rzucany w kąt, tylko wieszany lub odkładany do specjalnie przeznaczonej szafki. Dzięki temu nie będzie miał odgnieceń i zachowa swój nieskazitelny wygląd przez długie lata użytkowania. Wykonany z najwyższej jakości materiałów i odpowiednio przechowywany będzie zdobić Twoje dziecko każdego dnia w szkole. Szafeczka przy biurku wyposażona w wieszak na plecak będzie strzałem w dziesiątkę! Przechowasz w ten sposób wszystkie książki, zeszyty i akcesoria papiernicze.

Pokój dla małego chłopca – inspiracje

Chcesz, aby synek miał dobrze urządzony pokój? To przede wszystkim zrób miejsce na zabawki! Tak samo jak w przypadku urządzania pokoju dla dziewczynki – koniecznie zadbaj o niezbędną przestrzeń. Każde dziecko, niezależnie od płci, ma swoje ulubione zabawki, którymi częściej się bawi. Jednak samochodziki i małe akcesoria nieco łatwiej przechowywać. Przyda się do tego osobna szafeczka z głębokimi szufladami. Pozwoli Ci zmieścić wszystkie małe i drobne elementy. Jeśli jednak chłopiec lubi duże zabawki to tak, jak w przypadku wyposażenia pokoju dla dziewczynki – zdecyduj się na kosz, który pomieści wszystkie kształty i wielkości.

Nawet urządzając pokój starszego chłopca rady są podobne, jak w przypadku pokoju dziewczynki. Dlaczego? Ponieważ każde dziecko dorasta, a pokój powinien móc to robić razem z nim. Nie tylko staraj się oszczędzić jak najwięcej miejsca, ale także stawiaj na uniwersalność oraz praktyczność. Dzięki temu dziecko będzie miało miejsce na każdy przedmiot, zamiast zostawiać go na wierzchu.

Dobrze uporządkowany pokój to podstawa, a przede wszystkim należy zawsze znaleźć miejsce dla przedmiotów codziennego użytku, takich jak plecak szkolny lub zabawki. Im starsze dziecko tym jego potrzeby będą się zmieniać, a odpowiednio zaaranżowany pokój będzie za nimi nadążał!

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Blog Dom z Ikeły powstał z zamiłowania do aranżacji wnętrzarskich i doradzania innym w tworzeniu swojego własnego wymarzonego domu. Jestem tutaj by dzielić się z Wami wiedzą, którą mam i doświadczeniem, jakie nieustannie zdobywam.
Oceń ten artykuł

Jak uporządkować pokój dziecka?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen
Jak łączyć tapety ścienne?

Barbara Zadrożna

3 miesiące

Jaka tapeta do pokoju młodzieżowego?

Barbara Zadrożna

4 miesiące

Co warto posadzić w ogrodzie?
co posadzić w ogrodzie

Barbara Zadrożna

4 miesiące

Jak przygotować ogródek na wiosnę?
nawóz na wiosnę

Barbara Zadrożna

5 miesięcy

Czy telewizor w sypialni to dobry pomysł?

Barbara Zadrożna

6 miesięcy

Jaka pościel najlepsza?

Barbara Zadrożna

6 miesięcy

Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Jak uporządkować pokój dziecka?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.