Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jak zagospodarować szuflady w kuchni?

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Zaraz po łazience, od kuchni ludzie zaczynają swój każdy dzień. W niej przygotowujesz jedzenie i je spożywasz, spędzasz czas z rodziną, pijesz pierwszą poranną kawę, spotykasz się ze znajomymi, sąsiadami. Każdy ceni w swojej kuchni porządek i harmonię, a najlepszym zagospodarowaniem miejsca w niej są właśnie szuflady. Odpowiednio dobrane szuflady zagwarantują nam schludność i ład.

szuflady w kuchni

Montaż szuflad w naszej kuchni zapewni nam lepszą organizację i zagospodaruje wolną przestrzeń. Wysuwane i wysokie szuflady sprawdzą się idealnie w każdej kuchni. Mają ta tyle wolnej powierzchni, że spokojnie możesz wyposażyć je w przegrody, czy organizery. Poza tym pozwolą Ci na umiejscowienie w nich wysokich pudełek, na przykład z mąką, makaronem, czy innymi produktami, co znacznie ułatwi nam organizację.
Warto zwrócić także uwagę na ergonomię poziomów, dzięki temu zmniejszysz częstotliwość pochylania się podczas ich otwierania.

Szuflady są na tyle uniwersalne w montażu, że pozwalają spektakularnie wykorzystać przestrzeń z luką do wypełnienia, jak na przykład wolne miejsce pod piekarnikiem, zlewem, czy nad lodówką.
Można składać je dowolnie, zależnie od modelu, szerokie wysuwane sprawdzą się u każdego, ich kompaktowa budowa, jak i zarówno sposób otwierania zapewnią świetną dostępność do przedmiotów w nich umiejscowionych.

czym wyłożyć szuflady w kuchni

Dobrze jest dobrać takie szuflady, aby miejsce w nich zagospodarować w pełni ergonomiczne, to kluczowe zadanie. Warto na samym początku zapoznać się z szufladami do ich specjalnego przeznaczenia. Nie zwracając uwagę na udźwig danej przegrody, możesz popełnić duży błąd.

Czym wyłożyć szuflady w kuchni?

montaż szuflady kuchnia

Jeżeli myślisz o wielozadaniowych szufladach, dobrym pomysłem byłyby piętrowe szuflady z przegródkami, szczególnie na sztućce.
Dzięki odpowiedniemu ich umiejscowieniu i wyposażeniu przegródek ułatwisz sobie lokalizację danych przedmiotów oraz zaoszczędzisz dodatkowe miejsce. Dobrym pomysłem będzie również wyłożenie Twoich szuflad odpowiednim materiałem ochronnym, co zwiększy żywotność mebli. Zastosować możesz także własne przegródki w swoich szufladach, co pozwoli Ci na mobilny ich podział.
Warto pamiętać, że im więcej szuflad, tym mniej szafek i więcej miejsca, co zapewni Ci świetną ergonomię pracy w Twojej kuchni. Szuflady są idealnymi kompanami i pomocnikami w zachowaniu ładu i harmonii.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Blog Dom z Ikeły powstał z zamiłowania do aranżacji wnętrzarskich i doradzania innym w tworzeniu swojego własnego wymarzonego domu. Jestem tutaj by dzielić się z Wami wiedzą, którą mam i doświadczeniem, jakie nieustannie zdobywam.
rolety do sypialni
Jakie rolety do sypialni?

Barbara Zadrożna

7 dni

dywan do salonu
Jaki dywan do salonu?

Barbara Zadrożna

2 tygodnie

jak urządzić kuchnię
Kuchnia – jak urządzić?

Barbara Zadrożna

4 tygodnie

Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Jak zagospodarować szuflady w kuchni?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Oceń:*

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *