Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jak zrobić budę dla psa?

W sytuacji, kiedy dopiero co skończyłeś remont lub budowę domu, to warto wykorzystać maksymalnie dostępne możliwości. Tak samo, jak i Ty Twoje zwierzę powinno posiadać swój bezpieczny zakątek. Jeśli jesteś złotą rączką albo po prostu kochasz coś tworzyć, to warto zastanowić się nad wybudowaniem budy dla psa. Jak się za to zabrać? Jak ocieplić taką budę? Jaki materiał sprawdzi się w tym doskonale? Zainteresowany? No to czytaj dalej!

Jak ocieplić budę dla psa?

Budowę budy dla psa powinieneś zacząć przede wszystkim od… projektu budy dla psa! Na wstępie warto określić wymagania, jakie stawia przed Tobą pupil. Chodzi tutaj przede wszystkim o wzrost zwierzęcia, gęstość futra oraz cechy charakteru – w przypadku, kiedy pies jest niespokojny, to powinieneś stopniowo przyzwyczajać go do przebywania w budzie. Określając wymiary, pamiętaj o tym, aby były one większe o 20 cm od wielkości śpiącego psa. Wszystkie wybrane przez Ciebie materiały powinny być pozbawione toksycznych właściwości oraz substancji alergennych. Termoizolacyjne paski PCV oraz listwy drewniane sprawdzą się w tym wypadku znakomicie. Warto sprawdzić kurtyny od marki PCV Expert. Ma on wszystko, czego potrzebujesz!

Obliczyłeś już wymiary? Pora zabrać się za konstruowanie szkieletu. Stworzysz go za pomocą wcześniej wspomnianych listew drewnianych. Wnętrze możesz wypełnić odpowiednią warstwą styropianu, słomy, siana lub innym typem wyściółki. Niezwykle istotne jest jeszcze samo wejście. Dlaczego? Ponieważ często nie ma ono żadnego zamknięcia, a ma bardzo duży wpływ na temperaturę wewnętrzną. Kurtyna PCV do budy to ochrona przed niepogodą, a jednocześnie skuteczne zatrzymywanie ciepła. Za pomocą wkrętów, bezproblemowo zamontujesz mocowania kurtyny!

Czym ocieplić budę dla psa?

Buda dla psa musi być solidna, odporna na uszkodzenia oraz wytrzymała. Jednakże niezwykle istotny jest wcześniej wspomniany komfort zwierzęcia. Zadbasz o niego, biorąc pod uwagę temperaturę. Jak stworzyć ciepłe i wygodne wnętrze? Do wyboru masz sporo materiałów. Mowa tutaj o:

  • paskach pcv,
  • styropianie,
  • płytach XPS.

Alternatywą są natomiast legowiska, które pokryte są od spodu tworzywem sztucznym (oczywiście odpowiednio przebadanym!), które zadziała jako dodatkowa ochrona przed zimnem. Zalecane są jednak paski, ponieważ są one o wiele wytrzymalsze, a przede wszystkim nie wchłaniają wody. Czworonogowi na pewno będzie ciepło i wygodnie!

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Blog Dom z Ikeły powstał z zamiłowania do aranżacji wnętrzarskich i doradzania innym w tworzeniu swojego własnego wymarzonego domu. Jestem tutaj by dzielić się z Wami wiedzą, którą mam i doświadczeniem, jakie nieustannie zdobywam.
Oceń ten artykuł

Jak zrobić budę dla psa?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen
Firanki – jak dobrać?

Barbara Zadrożna

2 tygodnie

Jak zrobić wieszak na biżuterię?

Barbara Zadrożna

2 tygodnie

Jak malować stal nierdzewną?

Barbara Zadrożna

1 miesiąc

Jak zrobić wieszak na ubrania?

Barbara Zadrożna

1 miesiąc

Czego nie spuszczać w toalecie?

Barbara Zadrożna

3 miesiące

Jak uporządkować garaż?

Barbara Zadrożna

3 miesiące

Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Jak zrobić budę dla psa?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *