Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jakie kolory w mieszkaniu?

To, jakie kolory panują w naszym mieszkaniu ma bezpośredni wpływ na jego nastrój i charakter. Dobór odpowiednich kolorów do pomieszczeń – zarówno tych bazowych, jak i dodatków, ma ogromne znaczenie, dlatego warto dobrze przemyśleć ten temat, zanim zdecydujemy się na konkretne działania. Jakie kolory w mieszkaniu? Jak łączyć kolory w mieszkaniu? Jak dobrać kolory w mieszkaniu? Dowiedzmy się tego!

Jak łączyć kolory w mieszkaniu?

Kwestia łączenia kolorów w mieszkaniu jest sprawą dość indywidualną. Wszystko zależy od naszego gustu, wyczucia i oczekiwań. Nie ma jednych, żelaznych zasad, których koniecznie trzeba przestrzegać podczas doboru kolorystyki w mieszkaniu. Pamiętaj o tym, że to Ty masz czuć się w nim dobrze i komfortowo i tak naprawdę tylko to się liczy.

Obecnie coraz modniejsze stają się wnętrza monochromatyczne, czyli utrzymane w jednej kolorystyce. Jeżeli kolor zielony i wszystkie jego odcienie wprowadzają Cię w stan harmonii i spokoju i chciałbyś przenieść to na swoje wnętrze – to super! Wnętrza monochromatyczne charakteryzują się tym, że stawiamy na wiele odcieni tego samego koloru. Takie wnętrza są niezwykle spójne i wprowadzają ład, nie tylko w przestrzeń, ale i w naszych głowach. Warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, jeżeli właśnie jesteś w trakcie remontu.

Jeżeli jednak zależy Ci na odrobinie szaleństwa, to świetnym rozwiązaniem mogą okazać się kontrastujące kolory. Możesz postawić na stonowaną bazę i energetyczne dodatki. Takie połączenia przyciągają wszystkie spojrzenia! Niezwykle efektowne, zjawiskowo i klimatyczne. W jaki sposób dobrać do siebie kolory?

Jak dobrać kolory w mieszkaniu?

W łączeniu kolorów nie ma nic trudnego. Są zasady, którymi warto się kierować, aby efekt był spójny i satysfakcjonujący. Doskonałym kolorem bazowym, do którego możemy dobrać dodatki w rozmaitych kolorach, jest kolor szary. Fantastycznie komponuje się z żółtym, fuksją, czy niebieskim. Takie wnętrze to czysta energia i charakter. Kolejnym pomysłem może być kolor żółty z liliowym – nieoczywisty, a jakże efektowny duet! Doskonale grają ze sobą również fiolet i żółty – wnętrze nowoczesne, odważne. Oczywiście wszystko zależy od Twojego gustu. Możesz postawić na kontrastujące barwy, które bez wątpienia tchną życie w Twoje wnętrze, ale umówmy się – nie każdemu odpowiada taki efekt. Jeżeli wolisz wnętrza stonowane, bardziej klasyczne i spokojne, to możesz zdecydować się na pastelowe odcienie wcześniej wymienionych kolorów. To zaskakujące, jak różne efekty można osiągnąć, zmieniając jedynie natężenie odcienia. Jedno jest pewne – na cokolwiek się nie zdecydujesz pamiętaj, żeby postępować zgodnie ze swoim wyczuciem i gustem, ponieważ takiego remontu nie robi się co chwilę.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Blog Dom z Ikeły powstał z zamiłowania do aranżacji wnętrzarskich i doradzania innym w tworzeniu swojego własnego wymarzonego domu. Jestem tutaj by dzielić się z Wami wiedzą, którą mam i doświadczeniem, jakie nieustannie zdobywam.
Oceń ten artykuł

Jakie kolory w mieszkaniu?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen
Jak zrobić domowe środki czystości?

Barbara Zadrożna

2 tygodnie

Jak urządzić pokój dla nastolatków?

Barbara Zadrożna

3 tygodnie

Jakie dodatki do sypialni?

Barbara Zadrożna

3 tygodnie

Ile kosztuje garderoba na wymiar?

Barbara Zadrożna

4 tygodnie

Jak urządzić garderobę?

Barbara Zadrożna

4 tygodnie

Jak wyciszyć drzwi wejściowe?

Barbara Zadrożna

1 miesiąc

Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Jakie kolory w mieszkaniu?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.