Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jakie lustro do łazienki?

Jednym z ważniejszych elementów użytkowych każdej łazienki jest lustro. Jakie zadanie ma spełniać, pozornie jest oczywiste, chociaż wybór tego konkretnego wielu osobom może przysporzyć sporo trudności. Czym kierować się przy wyborze lustra do naszej łazienki? Jeśli chcesz się dowiedzieć, zapraszamy do lektury poniższego artykułu.

Jak dobrać lustro do łazienki?

Czasy, w których wybór lustra ograniczał się do takiego z półeczką tuż pod nim dawno minęły. Rosnąca świadomość klientów związana z designem i dekoracją wnętrz, zaczęła narzucać producentom co raz to atrakcyjniejsze formy łazienkowego wystroju.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas doboru lustra do naszej łazienki? Jedną z kluczowych cech kupna lustra będzie jego rozmiar. Od tego prawie zawsze powinniśmy zacząć wybór. Jaki rozmiar? Niewiele węższy od wymiarów naszej umywalki.

Sprawi to, że lustro będzie naturalnie zawierać się w mocnych kształtach umywalki lub szafki znajdującej się pod nią. Istotny jest także drugi rozmiar, jakim jest wysokość. Na ogół, lepiej jest je zamontować za nisko niż za wysoko. Górną granicę możemy określić jako 20 centymetrów powyżej naszej głowy.

W ofercie wielu sklepów mamy najrozmaitsze modele luster, które niejednemu sprawią mętlik w głowie. Jaki kształt najlepiej wybrać? Wszystko zależy oczywiście od stylu, w jakim mamy utrzymaną łazienkę. Najprostszym rozwiązaniem jest zwyczajnie utrzymanie kształtów i charakteru pozostałych elementów występujących w naszej łazience.

Idąc tym tropem, gdy panuje raczej minimalistyczna forma, a sama umywalka ma prostokątne kształty, najbezpieczniej będzie kontynuowanie tego typu formy. Oczywiście można próbować przełamywać kształty oraz próbować umieścić element kontrastujący, ale jest to bardziej karkołomne i zalecane osobom z pewnym doświadczeniem w dekoracji wnętrz.

Zaokrąglone, obłe umywalki pięknie komponują się z okrągłymi oraz owalnymi lustrami. Jeśli nasza łazienka posiada akcenty ocieplające jej wnętrze, na przykład poprzez retro chodniczki, czy marynistyczne dodatki w postaci jutowych lin – interesującym pomysłem okazuje się instalacja lustra również na takiej linie. Doda to przytulności i z pewnością wyróżni łazienkę na tle innych, bardziej surowych.

Jakie lustro do małej łazienki?

Do małych łazienek powinniśmy zaopatrzyć się w lustro z dodatkowym podświetleniem. Dzięki akcentom świetlnym zyskamy optycznie na przestrzeni niewielkiej łazienki. Istnieje wiele typów podświetlania luster, innych niż klasyczne kinkiety.

Dzięki dobrze dobranemu lustru i jasnemu oświetleniu każda kobieta z przyjemnością będzie mogła dbać o swoją urodę, poprawiając makijaż, czy przeprowadzić codzienną pielęgnację twarzy. Regularny make-up może być czasem nużący, więc czasem warto dać sobie troszkę wytchnienia i zdecydować się na laminację rzęs lub hennę pudrową. Dzięki temu można skupić się tylko na codziennym myciu zębów.

Lustro może być podświetlone za pomocą okalającego go pasa ledowego. Innym rozwiązaniem jest oświetlenie, które stwarza efekt świecących żarówek LED, głęboko z wnętrza lustra. Chwytliwe złudzenie optyczne przemówiło już do sporej grupy klientów.

Warte uwagi są także lustra z funkcjami multimedialnymi, gdzie możemy sterować ulubioną muzyką, lub podcastami ze Spotify. Ponadto takie smart lustro wyświetli nam na swojej powierzchni informacje o pogodzie.

Na uwagę zasługują także lustra z wbudowanym lustrem powiększającym, które z pewnością przyda się każdemu podczas codziennej pielęgnacji twarzy, czy goleniu. Lustro w lustrze, mniejsze zatopione w estetyczny sposób zwykle powiększa trzykrotnie. Dzięki niemu dojrzymy ewentualne mankamenty, które trzeba będzie poprawić, na przykład u kosmetyczki zajmującej się stylizacją brwi.

Mamy nadzieję, że udało się nam przedstawić najciekawsze rodzaje luster łazienkowych i pomysły na właściwy dobór do Waszej łazienki. Okazuje się, że nowoczesna technologia zawitała także i do łazienek.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Blog Dom z Ikeły powstał z zamiłowania do aranżacji wnętrzarskich i doradzania innym w tworzeniu swojego własnego wymarzonego domu. Jestem tutaj by dzielić się z Wami wiedzą, którą mam i doświadczeniem, jakie nieustannie zdobywam.
Oceń ten artykuł

Jakie lustro do łazienki?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen
Jak łączyć tapety ścienne?

Barbara Zadrożna

2 miesiące

Jaka tapeta do pokoju młodzieżowego?

Barbara Zadrożna

2 miesiące

Co warto posadzić w ogrodzie?
co posadzić w ogrodzie

Barbara Zadrożna

3 miesiące

Jak przygotować ogródek na wiosnę?
nawóz na wiosnę

Barbara Zadrożna

3 miesiące

Czy telewizor w sypialni to dobry pomysł?

Barbara Zadrożna

4 miesiące

Jaka pościel najlepsza?

Barbara Zadrożna

5 miesięcy

Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Jakie lustro do łazienki?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *