Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jakie piece gazowe do programu czyste powietrze?

Rządowy projekt, który jest realizowany od 2018 r. i potrwa aż do 2029 r. ma w znacznym stopniu zmniejszyć emisję pyłów oraz poziom zanieczyszczenia atmosfery. Idea obejmuje zarówno istniejące budynki jednorodzinne, jak i te, które dopiero powstają. Jak z tego skorzystać? Co daje nowy kocioł gazowy? Jakie piece gazowe spełniają kryteria rządowego projektu?

Jak się okazuje, obecny rynek jest niezwykle sprzyjający dla ekologicznych rozwiązań. Czołowi producenci kotłów gazowych, systemów ogrzewania elektrycznego, pomp ciepła oraz węzłów cieplnych oferują stosunkowo niedrogi, ale za to niezwykle trwały i funkcjonalny sprzęt. Dlaczego stosunkowo tani to dobre określenie w tym przypadku? Bo możesz się starać o dofinansowanie i to konkretne. Wniosek? Bycie eko może się opłacać nie tylko planecie, ale też Twojej kieszeni.

kotły gazowe czyste powietrze

Kto może już dzisiaj składać wnioski? Każda osoba fizyczna posiadająca prawo własności jest współwłaścicielem jednorodzinnego budynku mieszkalnego lub uzyskała zgodę na rozpoczęcie budowy budynku mieszkalnego. Co ciekawe, zakres akcji obejmuje także termomodernizację oraz użycie popularnych odnawialnych źródeł energii.

Jak zdobyć dofinansowanie do programu czyste powietrze?

Kiedy już zapoznałeś się ze szczegółami i określiłeś potrzeby swojego budynku, nie pozostaje nic innego, jak wypełnienie i złożenie wniosku. Odpowiedni przedstawiciele potwierdzą to, co sam wyznaczyłeś, a później wszystko ruszy i nowy piec gazowy stanie się faktem. Tutaj pojawia się zasadnicze pytanie – który piec wybrać? Co się sprawdzi najlepiej?

jakie piece do programu czyste powietrze

Według nas odpowiedź wcale nie jest taka zawiła i złożona. Da się kupić niedrogo i dobrze, wystarczy patrzeć na markę. W Polsce największą popularnością cieszy się marka Buderus. Dlaczego właśnie ona? Głównie ze względu na jakość wykonania. Chcesz coś solidnego? Sprawdź nowe kotły gazowe! SiB stanął na wysokości zadania. Sprzęt, który mają w swojej ofercie, to prawdziwa europejska czołówka. Zresztą, Buderus to renoma sama w sobie. Marka jest synonimem sukcesu i niezawodności – to nie wzięło się znikąd.

To, żeby wybierać markę Buderus, już wiesz, ale dlaczego właśnie w ofercie SiB? Głównie ze względu na kompetencje. Ekipa oferuje nie tylko doradztwo, ale też montaż, serwis oraz pomoc w złożeniu odpowiednich wniosków. To usługi kompletne i właśnie za to należy się ogromny szacunek. W ofercie możesz przeglądać piece, które spełniają wymogi programu, więc przejście ze starego kotła na nowy model nie będzie aż tak kosztowne.

jakie piece gazowe wybrać

Ogólnie założenie jest takie, że do 2030 r. Polska będzie o wiele bardziej przyjazna dla środowiska. Warto jednak zaznaczyć, że wymiana kotła na nowy model zawsze jest dobrym pomysłem, a teraz, kiedy można na tym zaoszczędzić, dlaczego miałbyś nie skorzystać?

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Blog Dom z Ikeły powstał z zamiłowania do aranżacji wnętrzarskich i doradzania innym w tworzeniu swojego własnego wymarzonego domu. Jestem tutaj by dzielić się z Wami wiedzą, którą mam i doświadczeniem, jakie nieustannie zdobywam.
Oceń ten artykuł

Jakie piece gazowe do programu czyste powietrze?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen
Jak łączyć tapety ścienne?

Barbara Zadrożna

2 miesiące

Jaka tapeta do pokoju młodzieżowego?

Barbara Zadrożna

2 miesiące

Co warto posadzić w ogrodzie?
co posadzić w ogrodzie

Barbara Zadrożna

3 miesiące

Jak przygotować ogródek na wiosnę?
nawóz na wiosnę

Barbara Zadrożna

3 miesiące

Czy telewizor w sypialni to dobry pomysł?

Barbara Zadrożna

4 miesiące

Jaka pościel najlepsza?

Barbara Zadrożna

5 miesięcy

Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Jakie piece gazowe do programu czyste powietrze?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *