Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jakie podkładki na stół?

Zakup nowego, pięknego stołu wiąże się często z obawą o jego szybkie zniszczenie. Częste wizyty gości, rozlana kawa, szorstkie ozdoby. Jaką metodą możemy tego uniknąć? Najlepszym rozwiązaniem są podkładki na stół chroniące blat przed uszkodzeniami.

Podkładki na stół naturalne

Podkładki na stół naturalne

Dla osób ceniących sobie naturalność polecamy podkładki naturalne, które doskonale uchronią nasz stół przed zarysowaniami. Tę rolę świetnie spełnią podkładki bambusowe bądź z trawy morskiej, a także rattanowe czy wiklinowe. W ofertach różnych sklepów często możemy znaleźć podkładki korkowe, które doskonale nadają się pod talerze i gorące szklanki z racji swojej grubości.

Podkładki, zwłaszcza te naturalne, to doskonała alternatywa dla obrusów, od których powoli zaczynamy odchodzić, choć idealnie sprawdzą się też jako dodatek do bieżników czy wcześniej wspomnianych obrusów, chroniąc je przy okazji. Nieuniknionym jest niestety to, że skoro mamy do czynienia z podkładkami z naturalnych materiałów mają one krótszą żywotność aniżeli te z tworzyw sztucznych. Niemniej jednak zachęcam do zakupu podkładek naturalnych, jako ukłon w stronę ekologii.

Należy wspomnieć również, że podkładki stanowią również świetny element dekoracyjny. Na rynku występuje tak wiele kształtów, kolorów i materiałów, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak wyczyścić podkładki na stół

Jak wyczyścić podkładki na stół?

Zabrudzenia naszych podkładek są nieuniknione. Kładziemy je po to, by uchronić blat, jednak coś za coś. Z podkładkami jednak wybieramy mniejsze zło. W przypadku podkładek korkowych należy unikać silnych środków chemicznych, jeśli nie chcemy doprowadzić do odbarwienia korka. Najlepiej czyścić je zwilżoną szmatką lub miękką gąbką. Podkładki bambusowe i z trawy morskiej możemy delikatnie doczyścić sodą oczyszczoną lub cytryną. Pierwszym sposobem może być przetarcie podkładki plastrem cytryny, a następnie zmyć wodą. Polecamy wysuszyć je suszarką i unikać naturalnych sposobów suszenia, szczególnie na słońcu. Możemy również użyć roztworu z litra ciepłej wody i dwóch łyżek sody oczyszczonej. Po doczyszczeniu podkładki należy ostrożnie zebrać powstały brud, a następnie je wysuszyć.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Blog Dom z Ikeły powstał z zamiłowania do aranżacji wnętrzarskich i doradzania innym w tworzeniu swojego własnego wymarzonego domu. Jestem tutaj by dzielić się z Wami wiedzą, którą mam i doświadczeniem, jakie nieustannie zdobywam.
Oceń ten artykuł

Jakie podkładki na stół?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen
Czego nie spuszczać w toalecie?

Barbara Zadrożna

3 tygodnie

Jak uporządkować garaż?

Barbara Zadrożna

3 tygodnie

Ogród zimowy – czy warto?

Barbara Zadrożna

3 tygodnie

Jaka pralka do małej łazienki?

Barbara Zadrożna

1 miesiąc

Czyszczenie pędzli po malowaniu

Barbara Zadrożna

1 miesiąc

Jak urządzić mieszkanie na wynajem?

Barbara Zadrożna

1 miesiąc

Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Jakie podkładki na stół?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *