Jakie zioła do doniczki?
Obecnie coraz większą uwagę zwracamy na to, co spożywamy i co wprowadzamy do naszej diety. Właśnie dlatego coraz popularniejsze staje się uprawianie wszelkiego rodzaju warzyw i ziół we własnych ogródkach. Nie wszyscy jednak mają taką możliwość i dlatego świetnym rozwiązaniem w tym przypadku wydaje się być zasadzenie ziół w doniczce we własnej kuchni, dzięki czemu możesz je trzymać nawet w mieszkaniu. Jakie zioła warto zasadzić w doniczce? Wszystkie informacje poniżej!
Jakie zioła w doniczkach?
Do doniczek nadaje się wiele ziół, które praktycznie codziennie wykorzystujemy w kuchni. Należą do nich między innymi:
- szczypiorek,
- pietruszka,
- mięta,
- kminek,
- majeranek,
- szałwia,
- bazylia,
- rozmaryn,
- lawenda.
Z powodzeniem w warunkach domowych możesz również posadzić niektóre warzywa, takie jak:
- pomidory,
- ogórki,
- cebula,
- papryka,
- aromatyczna rukola i inne sałaty.
Taka własna mięta przepysznie smakuje latem do lemoniady lub zasuszona, jako zimowa herbatka. Do takiego naparu można dodać również gałązkę rozmarynu i cytrynę, którą – jeśli troszkę się postarasz – również możesz wyhodować we własnym domu. Takie zioła mają również szereg dobroczynnych dla naszego zdrowia i organizmu właściwości. Mianowicie:
- poprawiają metabolizm,
- działają bakteriobójczo,
- przyspieszają gojenie ran,
- działają moczopędnie,
- wzmacniają odporność,
- działają hepatoprotekcyjnie,
- poprawiają trawienie,
- łagodzą stany zapalne,
- działają przeciwskurczowo,
- działają przeciwzapalnie,
- koją nerwy, uspokajają,
- obniżają ciśnienie krwi,
- działają wykrztuśnie,
- uśmierzają ból,
- czy poprawiają trawienie.
Teraz chyba nie masz już żadnych wątpliwości, że warto zainwestować w zioła i zasiać je w doniczkach w sowim domu. Przemyśl, na jakim działaniu najbardziej Ci zależy i dobierz rośliny, które pomogą Ci to dostarczyć.
Jakie zioła do doniczki na balkon?
W przypadku ciepłych pór roku, takich jak wiosna, czy lato, można z powodzeniem hodować swoje zioła i warzywa, a nawet owoce, w doniczkach na balkonie. Możesz na ten czas przenieść swoje uprawy na balkon, a kiedy pogoda znów się ochłodzi, przenieść je z powrotem do mieszkania. W przypadku wystawienia doniczek na światło słoneczne, musisz obowiązkowo i bardziej niż zwykle pamiętać o odpowiednim ich nawadnianiu. To bardzo ważne, ponieważ takie rośliny potrzebują odpowiedniej ilości wody, aby móc wzrastać – w innym przypadku bardzo szybko mogą uschnąć. Jeżeli zależy Ci na tym, aby rośliny bujnie rosły i puszczały coraz to nowe pędy, to dobrą praktyką będzie przycinanie ich, co spowoduje ich zagęszczenie oraz przyspiesza wzrost. Podobne porady znajdziesz na https://pani-ka.pl/
Autor
- Jest doświadczonym redaktorem serwisu budowlanego. Specjalizuje się w tematyce budownictwa i remontów. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Basia jest zaangażowana w swoją pracę i dąży do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania swoich czytelników.
Latest entries
Meble27 listopada 2023Jak nakryć do stołu wigilijnego?
Wnętrza23 listopada 2023Jaka grubość podkładu pod panele?
Wnętrza21 listopada 2023Impreza w domu – jak urządzić dobrą domówkę?
Wnętrza20 listopada 2023Panele winylowe vs panele drewniane. Jaką podłogę wybrać?
Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?
Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.