Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Których kwiatów nie trzeba często podlewać?

Każdy chce się czuć w swoim domu komfortowo i swobodnie. Przychodząc do niego po ciężkim dniu w pracy, nic tylko się położyć i zrelaksować! Nikt z Was pewnie nie sądził, że za główny czynnik wpływający na stopień relaksacji u człowieka jest właśnie obecność kwiatów w domu.

kwiaty dom wystrój

Już zaledwie 5 minut w otoczeniu zieleni, kwiatów, i wszelkiego rodzaju innych roślin wpływa na poprawę samooceny i lepszy nastrój. Nigdy pewnie nie przywiązywałeś tak dużej wagi do swoich roślin domowych, jeśli w ogóle jakieś posiadasz. Świetny efekt poprawy stanu emocjonalnego obserwuje się u ludzi z problemami psychicznymi – zieleń naprawdę działa!

kaktus dla leniwych

Przecież nie będziemy co godzinę wychodzić na dwór po to, by popatrzeć na zieloną trawę, czy biegać po lesie. Wystarczy, że uczynisz swoje mieszkanie, czy dom zielonym ogrodem relaksu! Piękne rośliny w domu to ważny element dekoracyjny. Pomaga nie tylko Wam się wyciszyć, ale i również nadaje wnętrzu malowniczego wystroju. Spora ilość ludzi nie decyduje się na kwiaty doniczkowe, ponieważ utrzymanie ich przy życiu sprawia im kłopot. Boją się, że kiedy zapomną o podlewaniu każdej roślinki codziennie, to ta po prostu padnie. Nic bardziej mylnego, albowiem po to właśnie istnieją rośliny dla leniwych!

Kaktus to najlepszy zielony przyjaciel każdego leniucha. Wygląda z reguły groźnie, lecz bardzo dobrze prezentuje się w każdym pomieszczeniu. Kaktus pije wodę niezwykle rzadko, naprawdę trzeba by było bardzo się postarać, aby nasz kaktus zakończył swój żywot. Do świetni doniczkowi przyjaciele, którzy genialnie radzą sobie z zaniedbaniami ze strony właściciela.

Czy warto mieć kwiaty w domu?

Odpowiedź jest prosta – jak najbardziej! Kwiaty i rośliny zielone oprócz głównej funkcji dekoracyjnej, zwiększają wilgotność powietrza, oraz oczyszczają je. Roślinka produkuje parę wodną – dzięki temu unikniemy problemów z suchym powietrzem. Dodatkowo nie tylko usuwają CO2 z naszego otoczenie, ale i pochłaniają zanieczyszczenia.

kwiaty w domu kaktus

Wiedzieliście, że rośliny wpływają na Waszą produktywność, pamięć i koncentrację? Tak, właśnie tak! Skorzystaj z możliwości posiadania zielonych przyjaciół, a skończy się ciągły brak motywacji do jakiegokolwiek działania. Jeśli więc chcesz mieć dobre powietrze, świetne samopoczucie i przepiękny dom, to tchnij w niego zieleń!

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Blog Dom z Ikeły powstał z zamiłowania do aranżacji wnętrzarskich i doradzania innym w tworzeniu swojego własnego wymarzonego domu. Jestem tutaj by dzielić się z Wami wiedzą, którą mam i doświadczeniem, jakie nieustannie zdobywam.
Oceń ten artykuł

Których kwiatów nie trzeba często podlewać?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen
Firanki – jak dobrać?

Barbara Zadrożna

2 tygodnie

Jak zrobić wieszak na biżuterię?

Barbara Zadrożna

2 tygodnie

Jak malować stal nierdzewną?

Barbara Zadrożna

1 miesiąc

Jak zrobić wieszak na ubrania?

Barbara Zadrożna

1 miesiąc

Czego nie spuszczać w toalecie?

Barbara Zadrożna

3 miesiące

Jak uporządkować garaż?

Barbara Zadrożna

3 miesiące

Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Których kwiatów nie trzeba często podlewać?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *