Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jaki zamek do drzwi?

Zamek do drzwi to jedna z najważniejszych ich części. Zawsze warto zabezpieczyć dom przed potencjalnymi włamywaczami, dlatego właśnie należy wybrać ten odpowiedni.

Zamek do drzwi – z czego się składa?

Zamek do drzwi nie jest skomplikowanym mechanizmem. Składa się on jedynie z dwóch zasadniczych części, a mianowicie z układu rozpoznającego klucz, co nie zawsze występuje oraz mechanizmu ryglującego. W momencie otwierania bądź zamykania drzwi rygiel napędzany jest za pomocą mechanizmu zmieniającego ruch obrotowy klucza na ruch posuwisty rygla.

jak dobrać zamek

Rodzaje zamków do drzwi

Wyróżnia się kilka rodzajów zamków do drzwi. Pierwszym z nich są zamki wpuszczane. Jest to podstawowy produkt w drzwiach zewnętrznych. Działają dzięki przekręceniu klucza, który przesuwa ryglowanie.
Kolejnym będą zamki wierzchnie. Ze względu na różnego rodzaju drzwi, które nie nadają się do zamków wpuszczanych, możemy zastosować wierzchnie. Pozwala on równie dobrze zabezpieczyć nasz dom. Możemy podzielić je na zamki wierzchnie tradycyjne i oszczędnościowe (stosowane najczęściej w biurach czy hotelach ze względu na swoją estetykę). To tylko podstawy, ale warto takie drobnostki mieć z tyłu głowy. Jeśli nie chcesz się rozczarować zamkiem, to po prostu sprawdź zamki od zamki-sklep.pl i czuj się bezpiecznie we własnym domu, nigdy więcej nie martwiąc się o jego niską ochronę. Jesteśmy pewni, że to są właśnie zamki, które Cię nie zawiodą.

rodzaje zamków do drzwi

Jak dobrać zamek?

Aby dobrze dobrać zamek do naszych drzwi, musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy potrzebujemy zamka wpuszczanego bądź wierzchniego. Zastanówmy się również, w jakim miejscu będzie się on znajdować. W zależności od tego właśnie miejsca możemy postawić na: zamek standardowy zamykany kluczem, zamek na wkładkę bąbelkową (oferujący większe bezpieczeństwo, bardziej skomplikowany) lub zamek z blokadą, najczęściej zamykany jedynie od środka. Gdy już wiesz, czego potrzebujesz, sprawdź rozstaw zamka mierzony przy pomocy odległości między środkiem bolca obrotowego klamki a środkiem otworu na klucz. Kolejnym aspektem jest sprawdzenie odległości od czoła zamka do osi obrotu klamki. Dodatkowo, choć nie jest to konieczne, możemy zmierzyć długość czoła, szerokość czoła, długość puszki czy wysokość puszki. Te parametry na pewno pomogą Ci dobrać odpowiedni zamek.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Blog Dom z Ikeły powstał z zamiłowania do aranżacji wnętrzarskich i doradzania innym w tworzeniu swojego własnego wymarzonego domu. Jestem tutaj by dzielić się z Wami wiedzą, którą mam i doświadczeniem, jakie nieustannie zdobywam.
rolety do sypialni
Jakie rolety do sypialni?

Barbara Zadrożna

7 dni

dywan do salonu
Jaki dywan do salonu?

Barbara Zadrożna

2 tygodnie

jak urządzić kuchnię
Kuchnia – jak urządzić?

Barbara Zadrożna

4 tygodnie

Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Jaki zamek do drzwi?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Oceń:*

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *