Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jak urządzić biuro?

Kwestia urządzenia biura z pewnością spędza sen z powiek każdemu, komu przyszło się z tym zmierzyć. W końcu chcesz, abyś zarówno Ty, jak i pracownicy, czyli się w tym miejscu przytulnie i komfortowo. Nie ukrywajmy, że otoczenie, w którym przebywamy, znacząco wpływa na nasz nastrój, motywację i chęci do działania. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio przemyśleć wystrój miejsca pracy. Zatem jak urządzić biuro? Jak urządzić małe biuro? A może jak urządzić biuro w domu? Chwytaj garść inspiracji!

biuro w domu

Jak urządzić biuro w domu?

Biuro to miejsce, w którym praca wre. Nie ma wątpliwości, że są pewne elementy, które są niemal jego synonimem. To, w jakim stylu i kolorach urządzisz biuro i jakie wybierzesz do niego dodatki to już kwestia czysto indywidualna, jednak są też elementy stałe. Takim meblem jest na przykład biurko pod laptopa, czy komputer, które będzie Twoim docelowym miejscem pracy. Powinno być dobrane pod Ciebie i Twoje preferencje – obecność szuflad z pewnością ułatwi organizację. Ważne jest równie to, aby miało ono regulację wysokości, dzięki czemu dopasujesz je idealnie do swojego wzrostu tak, aby pozycja, którą będziesz przyjmował przy pracy była jak najbardziej ergonomiczna i bezpieczna dla Twojego kręgosłupa. No dobrze, jeśli biurko, to na pewno również krzesło. Tutaj wybór nie jest prosty, bo krzesło jest niezwykle ważne dla Twojego poczucia komfortu, zwłaszcza jeśli masz w planach spędzać na nim kilka godzin dziennie. Wybierz takie z regulacją zagłówka – to bardzo ważna kwestia, która może zaoszczędzić Ci wiele problemów z kręgosłupem, zwłaszcza szyjnym. Najlepiej będzie, jeśli przetestujesz osobiście różne modele i wybierzesz taki, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania – pamiętaj jednak, na co warto zwracać uwagę i ile czasu masz w zamiarze spędzać w pozycji siedzącej. Kolejnym punktem wyposażenia biura będzie dobre oświetlenie. Możesz dobrać lampkę, którą umieścisz na swoim biurku, lampę stojącą, która umieścisz obok lub lampę wiszącą, którą umieścisz nad biurkiem – one również powinny dobrze się spisać.

małe biuro

Jak urządzić małe biuro?

Małe biuro – mało urządzania? Niekoniecznie. Wszystko zależy od tego, czy jesteś fanem minimalizmu, czy lubisz przepych. Przecież w końcu nawet w małym biurze można upchnąć biurko, komódkę, regał, lampę, krzesło. Jedno jest pewne – małe biuro warto urządzić w jasnych barwach, które optycznie powiększą pomieszczenie. Możesz również powiesić lustra na ścianach w formie ozdoby, które dodatkowo również będą wpływały na odbiór Twojego biura.

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Blog Dom z Ikeły powstał z zamiłowania do aranżacji wnętrzarskich i doradzania innym w tworzeniu swojego własnego wymarzonego domu. Jestem tutaj by dzielić się z Wami wiedzą, którą mam i doświadczeniem, jakie nieustannie zdobywam.
Oceń ten artykuł

Jak urządzić biuro?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen
Czego nie spuszczać w toalecie?

Barbara Zadrożna

2 tygodnie

Jak uporządkować garaż?

Barbara Zadrożna

2 tygodnie

Ogród zimowy – czy warto?

Barbara Zadrożna

3 tygodnie

Jaka pralka do małej łazienki?

Barbara Zadrożna

1 miesiąc

Czyszczenie pędzli po malowaniu

Barbara Zadrożna

1 miesiąc

Jak urządzić mieszkanie na wynajem?

Barbara Zadrożna

1 miesiąc

Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Jak urządzić biuro?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *