Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jak urządzić domowe biuro?

Praca zdalna w warunkach domowych staje się coraz bardziej powszechna. Redagowanie, tworzenie czy projektowanie w łóżku, pod kołdrą, na 15-calowym laptopie, nie jest jednak najbardziej efektywne. Nie znaczy to jednak, że w warunkach domowych nie da się pracować wydajnie. Jak urządzić domowe biuro? To prostsze niż myślisz!

2 monitory

Pewnie masz już biurko – to będzie podstawa. Nie musi być duże ani nowe – to, na czym dotychczas pracowałeś, w zupełności wystarczy. Jest tylko jeden warunek – musi się na nim zmieścić monitor. Jeszcze lepiej, jeśli zmieszczą się dwa.

biuro w domu

Inwestycja w drugi monitor jest wskazana, jeśli zależy Ci na komforcie i efektywności pracy. Dotyczy to zarówno grafików, projektantów, jak i copywriterów. Drugi ekran daje wielkie możliwości, pomaga w gromadzeniu niezbędnych informacji, a co za tym idzie, nie zmusza do męczącego przeklikiwania pomiędzy stronami i programami. Niby niewiele, ale efektywność wzrasta i to znacznie!

jak urządzić biuro?

Żeby obsługiwanie dwóch monitorów było wygodne, potrzeby jest odpowiedni sprzęt, a raczej karta graficzna. Z Nvidia NVS 300 praca na wielu monitorach nie jest żadnym wyzwaniem, a sprzęt, który znajduje się pod biurkiem, przestaje być istotny – oczywiście w przypadku mniej wymagających zadań. W końcu sam najlepiej wiesz, jaki sprzęt jest Ci potrzebny do Twojego zajęcia.

Masz komputer, monitory i oprogramowanie są gotowe do pracy – pozostaje więc tylko usiąść i zacząć działać, prawda? Rozsiądź się wygonie i twórz, w końcu jesteś w pracy. Ale czy Twoje krzesło zapewni komfort na następne godziny? Jeśli nie, ucierpi na tym nie tylko efektywność Twojej pracy, ale też zdrowie.

fotel biurowy do domu

Sam postawiłem na krzesło biurowe Signal Q-112. Jest wygodne, łatwo się je skręca, ale przede wszystkim – można pracować przez długie godziny bez strachu o swój kręgosłup. To samo krzesło towarzyszyło mi w biurze, kiedy jeszcze nie pracowałem zdalnie. Dlatego też z czystym sumieniem mogę je polecić. Jest po prostu niezawodne.

krzesło do domowego biura

Co jeszcze jest ważne przy urządzaniu domowego biura? Przede wszystkim gwarancja spokoju. Przeznacz na swoje nowe miejsce pracy cały pokój, a nie tylko jego część (tą, w której znajduje się biurko). To da pewność, że nikt nie będzie przeszkadzał podczas pracy. Zastanawiając się, jak urządzić domowe biuro, trzeba pomyśleć także o peryferiach. Miej pod ręką przekąski, żeby nie kusiły zbyt częste wypady do lodówki i zadbaj o to, żeby ładowarka do telefonu zawsze była pod ręką. Słuchawki lub głośniki także mogą być przydatne.

dekoracje w domowym biurze

Jeśli w pokoju są okna, to postaw na solidne rolety. Nic tak nie rozprasza, jak widok za oknem. Dobrym pomysłem mogą być także kwiaty doniczkowe – zieleń pomaga się zrelaksować i uspokoić. Jeśli zadbasz o to wszystko, Twoje domowe biuro będzie komfortowym i pełnoprawnym miejscem pracy. Powodzenia!

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
1

Barbara Zadrożna

tapeta do salonu
Jakie tapety do sypialni?

Barbara Zadrożna

1 tydzień

co dają kwiaty w domu
Których kwiatów nie trzeba często podlewać?

Barbara Zadrożna

1 tydzień

jak zagospodarować szuflady
Jak zagospodarować szuflady w kuchni?

Barbara Zadrożna

3 tygodnie

Czekamy na Twój komentarz

1 komentarz na temat “Jak urządzić domowe biuro?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Oceń:*

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *