Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jak urządzić domowe biuro?

Praca zdalna w warunkach domowych staje się coraz bardziej powszechna. Redagowanie, tworzenie czy projektowanie w łóżku, pod kołdrą, na 15-calowym laptopie, nie jest jednak najbardziej efektywne. Nie znaczy to jednak, że w warunkach domowych nie da się pracować wydajnie. Jak urządzić domowe biuro? To prostsze niż myślisz!

Pewnie masz już biurko – to będzie podstawa. Nie musi być duże ani nowe – to, na czym dotychczas pracowałeś, w zupełności wystarczy. Jest tylko jeden warunek – musi się na nim zmieścić monitor. Jeszcze lepiej, jeśli zmieszczą się dwa.

Inwestycja w drugi monitor jest wskazana, jeśli zależy Ci na komforcie i efektywności pracy. Dotyczy to zarówno grafików, projektantów, jak i copywriterów. Drugi ekran daje wielkie możliwości, pomaga w gromadzeniu niezbędnych informacji, a co za tym idzie, nie zmusza do męczącego przeklikiwania pomiędzy stronami i programami. Niby niewiele, ale efektywność wzrasta i to znacznie!

Żeby obsługiwanie dwóch monitorów było wygodne, potrzeby jest odpowiedni sprzęt, a raczej karta graficzna. Z Nvidia NVS 300 praca na wielu monitorach nie jest żadnym wyzwaniem, a sprzęt, który znajduje się pod biurkiem, przestaje być istotny – oczywiście w przypadku mniej wymagających zadań. W końcu sam najlepiej wiesz, jaki sprzęt jest Ci potrzebny do Twojego zajęcia.

Masz komputer, monitory i oprogramowanie są gotowe do pracy – pozostaje więc tylko usiąść i zacząć działać, prawda? Rozsiądź się wygonie i twórz, w końcu jesteś w pracy. Ale czy Twoje krzesło zapewni komfort na następne godziny? Jeśli nie, ucierpi na tym nie tylko efektywność Twojej pracy, ale też zdrowie.

Sam postawiłem na krzesło biurowe Signal Q-112. Jest wygodne, łatwo się je skręca, ale przede wszystkim – można pracować przez długie godziny bez strachu o swój kręgosłup. To samo krzesło towarzyszyło mi w biurze, kiedy jeszcze nie pracowałem zdalnie. Dlatego też z czystym sumieniem mogę je polecić. Jest po prostu niezawodne.

Co jeszcze jest ważne przy urządzaniu domowego biura? Przede wszystkim gwarancja spokoju. Przeznacz na swoje nowe miejsce pracy cały pokój, a nie tylko jego część (tą, w której znajduje się biurko). To da pewność, że nikt nie będzie przeszkadzał podczas pracy. Zastanawiając się, jak urządzić domowe biuro, trzeba pomyśleć także o peryferiach. Miej pod ręką przekąski, żeby nie kusiły zbyt częste wypady do lodówki i zadbaj o to, żeby ładowarka do telefonu zawsze była pod ręką. Słuchawki lub głośniki także mogą być przydatne.

Jeśli w pokoju są okna, to postaw na solidne rolety. Nic tak nie rozprasza, jak widok za oknem. Dobrym pomysłem mogą być także kwiaty doniczkowe – zieleń pomaga się zrelaksować i uspokoić. Jeśli zadbasz o to wszystko, Twoje domowe biuro będzie komfortowym i pełnoprawnym miejscem pracy. Powodzenia!

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Jakie obrazy do salonu?

Barbara Zadrożna

1 dzień

Jaki dywan do szarej kanapy?

Barbara Zadrożna

1 tydzień

Jaka lampa do salonu?

Barbara Zadrożna

2 tygodnie

Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Jak urządzić domowe biuro?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *