Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jak urządzić niewielki pokój dziecięcy?

Chcesz urządzić pokój swojej pociechy w taki sposób, aby był on nie tylko estetyczny i stylowy, ale również funkcjonalny? Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik, który pozwoli Ci zadbać o wystrój tego pomieszczenia tak, aby maluch mógł nie tylko spędzać w nim czas wolny, ale również uczyć się, rozwijać i odpoczywać. Niewielki metraż nie będzie już problemem! To jak, ciekawy? W takim razie zapraszamy do artykułu!

Organizacja to podstawa!

Choć wydaje się to banalne, dobór odpowiednich mebli do pokoju dziecięcego stanowi dla wielu rodziców nie lada wyzwanie. Problem pojawia się zwłaszcza w przypadku, gdy mamy do zagospodarowania stosunkowo niewielką przestrzeń. Nie zapominajmy, że pokój dziecięcy najczęściej pełni kilka funkcji, łącząc w sobie sypialnię, biuro, garderobę, czy miejsce do zabawy! Powinien więc wyróżniać się praktycznością i doskonałym układem mebli.

Ważne jest również odpowiednie wykończenie wystroju. Jeśli Twój maluch jest alergikiem, pamiętaj o tym, że wykładzina, czy dywan mogą okazać się słabym rozwiązaniem. Najlepiej postawić w tej sytuacji na panele podłogowe. Są doskonałą alternatywą dla płytek podłogowych – przyjemniejsze i cieplejsze w dotyku, zachowują wszystkie najważniejsze cechy praktycznej podłogi. Również ściany w pokojach dziecięcych szybko się brudzą – do ich wykończenia najlepiej użyć wysokiej jakości farby zmywalnej.

Wielofunkcyjne meble to strzał w dziesiątkę!

W pokojach dziecięcych o niewielkim metrażu najlepiej sprawdzają się meble wielofunkcyjne. Pozwalają one na maksymalne wykorzystanie przestrzeni (nie tylko tej, jaką dysponujemy na podłodze, ale również w wyższych partiach pokoju). Przykładem może być łóżko piętrowe! Myślisz, że to rozwiązanie, które sprawdza się przy dwójce dzieci? Nic bardziej mylnego. Możesz przecież postawić na łóżko piętrowe z biurkiem. Dzięki takiemu rozwiązaniu, łóżko Twojej pociechy (niepotrzebne w ciągu dnia) nie zajmuje zbędnego miejsca. Możesz więc swobodnie zmieścić w pokoju dziecięcym wygodny fotel lub pufę.

Doskonałym pomysłem na zagospodarowanie przestrzeni w pokoju dziecięcym są również regały i półki. Pozwalają one wykorzystać miejsce na ścianach pokoju i stworzyć dodatkowe miejsce do przechowywania książek lub zabawek. Tego typu meble pozwalają również na łatwe utrzymanie porządku w pokoju, odciążając szafki i szuflady. To szczególnie ważne w okresie szkolnym, gdzie dobra organizacja miejsca przekłada się bezpośrednio na efektywne odrabianie lekcji i naukę.

Ważnym elementem pokoju dziecięcego jest również obszerna i wielofunkcyjna szafa. Ta może służyć nie tylko do przechowywania ubrań, ale również zabawek, czy akcesoriów szkolnych. W niej Twoja pociecha będzie mogła przechowywać wszystkie przedmioty, które mogłyby rozpraszać ja podczas nauki w domu. To również świetne rozwiązanie dla dzieci z alergiami – chroni przedmioty przed kontaktem z kurzem, ograniczając tym samym potrzebę częstego sprzątania w pokoju.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł okazał się dla Ciebie pomocny. Powodzenia w planowaniu wystroju pokoju malucha!

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Blog Dom z Ikeły powstał z zamiłowania do aranżacji wnętrzarskich i doradzania innym w tworzeniu swojego własnego wymarzonego domu. Jestem tutaj by dzielić się z Wami wiedzą, którą mam i doświadczeniem, jakie nieustannie zdobywam.
Jak zmienić kolor mebli?
Zmiana koloru mebli

Barbara Zadrożna

20 godzin

Jakie krzesła do białego stołu?
Krzesła do drewnianego stołu

Barbara Zadrożna

4 dni

Czym pomalować drzwi laminowane?
malowanie drzwi laminowanych

Barbara Zadrożna

1 tydzień

Jakie drzwi zewnętrzne?
drzwi do domu

Barbara Zadrożna

2 tygodnie

Jakie zioła do doniczki?
zioła do doniczki

Barbara Zadrożna

2 tygodnie

Jak odkamienić ekspres do kawy?
odkamienianie ekspresu

Barbara Zadrożna

3 tygodnie

Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Jak urządzić niewielki pokój dziecięcy?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *