Barbara Zadrożna CZYTAJ BIO AUTORA

Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci: 5 min.

Jakie tapety do sypialni?

Sypialnia to istne królestwo, oaza i azyl, w którym każdy powinien czuć się dobrze i komfortowo. Dlatego też odpowiednia aranżacja jest po prostu wskazana. To fakt i coraz więcej osób zdaje sobie z tego sprawę. Widać to chociażby po aktywności internautów na forach wnętrzarskich i blogach tematycznych. Dlatego postanowiliśmy wyjść z inicjatywą i przygotować krótki poradnik o tym, jak podejść do aranżacji wnętrza i jakie tapety wybrać do sypialni.

Jakie tapety do sypialni?

Cóż, jeden wniosek już jest – tapety robią świetną robotę w sypialni i zawsze należy o tym pamiętać. Społeczeństwo dalej sięga po takie rozwiązanie, ale trzeba przyznać, że tapety były o wiele popularniejsze kilka/kilkanaście lat temu. Dlaczego więc niektórzy odwrócili się od tapet? Cóż, głównym powodem była oczywiście wątpliwa jakość. Tandetne tapety nie wyglądały dobrze, a jeśli połączyło się to z nieumiejętnym montażem, to efekt był po prostu zatrważający. To wystarczyło, żeby zrezygnować z takich ścian w swojej klimatycznej i eleganckiej sypialni. Zwrócono się natomiast w stronę jednolitego koloru i osobistych pamiątek/zdjęć. Problem w tym, że puste ściany stały się nieco monotonne i nudne. Trzeba było coś z tym zrobić.

popularne tapety

Z tego też powodu konsumenci zaczęli wracać do tapet, ale z dużo większą ostrożnością. Szybko okazało się, że nie każda tapeta musi być zła – sęk w tym, by nie kupować pierwszego lepszego produktu, tylko postarać się znaleźć ofertę, która gwarantuje solidną jakość wykonania i przyjemny dla oka design. My znaleźliśmy takie bez trudu. Sprawdź tapety skandynawskie od Magii Północny i przekonaj się sam, dlaczego jakość ma znaczenie. Wierz nam – pokochasz te tapety i to z kilku powodów!

Czy tapety są modne?

Produkty, które Ci dzisiaj polecamy to wyraz prawdziwego kunsztu. Świetne materiały, precyzyjne wykonanie i nieszablonowe podejście do wzornictwa – właśnie to sprawia, że skandynawskie tapety są właściwym wyborem. To najlepszy kandydat do Twojej sypialni, bez względu na to, jak została ona urządzona. Zarówno klasyczne, jak i nowoczesne wnętrza, świetnie uzupełniają się z takimi tapetami. Z jednej strony to zasługa pięknych wzorów, ale satysfakcja nie byłaby tak duża, gdyby nie kwestie czysto-techniczne.

modne tapety

Chodzi chociażby o możliwość usuwania zabrudzeń z pomocą mokrej szmatki. Warto dodać też to, że kolory są niezwykle żywe i pozostają takie na bardzo długo. Blaknięcie kolorów praktycznie nie występuje, a to szczególnie ważne, bo tapety, które blakną, wyglądają nieatrakcyjnie. Zdecydowanie – materiał jest jednym z najmocniejszych punktów i warto o tym pamiętać! My pamiętamy i właśnie dlatego postawiliśmy właśnie na warianty skandynawskie. Skąd właściwie taka nazwa?

Odpowiedź jest naprawdę prosta – Skandynawia słynie z prostych i klasycznych rozwiązań, a tapety nazywane skandynawskimi z reguły przedstawiają motywy związane z przyrodą. Mogą to być zarówno rośliny, jak i zwierzęta. Czasami tapety są realistyczne i dokładne, a innym razem wszystko sprowadza się do zmysłowych stylizacji artystycznych. Cechą wspólna są natomiast delikatne i jednolite kolory, które z reguły nie gryzą się z niczym. Właśnie dlatego ten wybór nigdy nie przynosi rozczarowania. Zdecydowany kandydat #1 do Twojej sypialni!

Uważasz, że to był dobry artykuł? A może coś jest niezrozumiałe?

Autor tego materiału czeka na Twój komentarz. Serio.

MACIE RACJĘ. NAPISZĘ KOMENTARZ
0

Barbara Zadrożna

Blog Dom z Ikeły powstał z zamiłowania do aranżacji wnętrzarskich i doradzania innym w tworzeniu swojego własnego wymarzonego domu. Jestem tutaj by dzielić się z Wami wiedzą, którą mam i doświadczeniem, jakie nieustannie zdobywam.
Oceń ten artykuł

Jakie tapety do sypialni?

Oceń
Ocena 0/5 na podstawie ocen
Jak łączyć tapety ścienne?

Barbara Zadrożna

3 tygodnie

Jaka tapeta do pokoju młodzieżowego?

Barbara Zadrożna

1 miesiąc

Co warto posadzić w ogrodzie?
co posadzić w ogrodzie

Barbara Zadrożna

2 miesiące

Jak przygotować ogródek na wiosnę?
nawóz na wiosnę

Barbara Zadrożna

2 miesiące

Czy telewizor w sypialni to dobry pomysł?

Barbara Zadrożna

3 miesiące

Jaka pościel najlepsza?

Barbara Zadrożna

4 miesiące

Czekamy na Twój komentarz

0 komentarzy na temat “Jakie tapety do sypialni?”

Napisz komentarz ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *